WorldSkills-ի Հայաստանի թիմի կայացման միջոցառում
ՄԿՈՒ զարգացման ազգային կենտրոնի նախաձեռնությամբ Աղվերանում կազմակերպվել էր WorldSkills-ի Հայաստանի ազգային թիմի կայացման միջոցառումը:
Միջոցառմանը մասնակցում էին WorldSkills-ի ազգային թիմի անդամները, միջազգային փորձագետ FESTO ընկերությունից Դեննի Գաուխը, GIZ ներկայացուցիչ Յուլյա Ստակյանը:
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվեցին համաշխարհային հմտություններ մրցույթի անցկացման կանոնների, գնահատման համակարգի և հանձնաժողովի ընտրության կարգի փոփոխությունները, ինչպես նաև մասնագիտությունների տեխնիկական նկարագրերի և բնութագրերի փոփոխությունները:
Միջոցառման ընթացքում մասնակիցները հնարավորություն ունեցան մասնակցել թիմային աշխատանքների, ինչը նպաստեց թիմի կայացման արդյունավետությանը:

On the initiative of the National VET Development Center, the WorldSkills National Team of Armenia event was organized in Aghveran.
Members of the WorldSkills national team, international expert Danny Gauch from the FESTO company, GIZ representative Yulia Stakyan participated in the event.
During the meeting, the changes to the rules of conducting the global skills competition, the evaluation system and the selection procedure of the committee, as well as the changes to the technical descriptions and specifications of the professions were presented.
During the event, participants had the opportunity to participate in team work, which contributed to the effectiveness of team building.