«Հայաստանի հմտություններ» ազգային մրցույթի մրցանակաբաշխություն
Հունիսի 30-ին ՄԿՈՒ զարգացման ազգային կենտրոնը կազմակերպեց «Հայաստանի հմտություններ» ազգային մրցույթի մրցանակաբաշխությունը և փակման արարողությունը:
Միջոցառումը նվիրված էր 2016թ. մայիսի 27-28-ին Երևանի տարածաշրջանային թիվ 1 պետական քոլեջում կայացած «Հայաստանի հմտություններ» ազգային մրցույթի մասնակիցների պարգևատրմանը` «Խոհարարություն», «Ոսկերչություն» և «Նորաձևության տեխնոլոգիա» մասնագիտությունների գծով:
Միջոցառման հյուրերն էին ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանը, ՄԿՈՒ ուսումնական հաստատությունների տնօրեններ, գործատուներ, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, սոցիալական գործընկերներ, ուսանողներ:
Շնորհավորելով մրցույթի մասնակիցներն՝ Լևոն Մկրտչյանը մրցույթի ազգային մրցաշարի հաղթողներին և լավագույն մասնակիցներին հանձնեց մրցանակներ և շնորհեց մեդալներ:

On June 30, the National VET Development Center organized the award ceremony and the closing ceremony of the "Skills of Armenia" national competition.
The event was dedicated to 2016. on May 27-28 at Yerevan Regional State College No. 1 for the awarding of the participants of the "Skills of Armenia" national competition in the fields of "Cooking", "Jewelry" and "Fashion Technology".
The guests of the event were RA Minister of Education and Science Levon Mkrtchyan, directors of VET educational institutions, employers, representatives of international organizations, social partners, students.
Congratulating the participants of the competition, Levon Mkrtchyan presented prizes and awarded medals to the winners of the national tournament and the best participants.