Կարիերայի օր, հունիսի 25, 2013թ.
Հաշմանդամություն ունեցող երիտասարդների համար բացառիկ հնարավորություն էր ընձեռնվել մասնակցել հունիսի 25-ին «Բեստ Վեստեռն Կոնգրես» հյուրանոցում Մասնագիտական կողմնորոշման մեթոդական կենտրոնի կողմից կազմակերպված կարիերայի օր-տոնավաճառին: «Կողմնորոշում, կրթություն, ապագա աշխատանք» խորագրով Կարիերայի օր-տոնավաճառի հիմնական նպատակն էր աջակցել ավարտական դասարանների աշակերտներին և նրանց ծնողներին` ստանալու համապարփակ տեղեկատվություն և խորհրդատվություն մասնագիտության և ուսումնական հաստատության ընտրության մասին:
Միջոցառմանը մասնակցում էին նաև Հայաստանում ներառական մասնագիտական կրթության խթանման նպատակով ԱՄՆ ՄԶԳ-ի կողմից ֆինանսավորվող «Սեյվ դը չիլդրեն»-ի «Հաշմանդամություն ունեցող անձանց կենսամակարդակի բարելավում զբաղվածության խթանման միջոցով» (LIFE) ծրագրի շրջանակներում 2013թ. հայտարարված դրամաշնորհային մրցույթի արդյունքում ընտրված ՄԿՈՒ հաստատությունները` Երևանի ինֆորմատիկայի պետական քոլեջը, Երևանի տարածաշրջանային թիվ 1 և Երևանի Ն.Աճեմյանի անվան տարածաշրջանային թիվ 2 պետական քոլեջները, որոնք ծրագրի շրջանակներում առաջարկում են համապատասխան պայմաններ հաշմանդամություն ունեցող երիտասարդների մասնագիտական կրթությունն ապահովելու համար:

Career Day, June 25, 2013
Young people with disabilities had a unique opportunity to participate in the career fair organized by Methodical Center for Vocational Orientation on June 25 at "Best Western Congress" hotel. The main goal of the Career Day-Fair under the title "Orientation, Education, Future Work" was to support high school students and their parents to get comprehensive information and advice about choosing a profession and an educational institution.
The event was also attended by the "Improving the Living Standards of Persons with Disabilities through Employment Promotion" (LIFE) program of "Save the Children" funded by USAID in 2013 in order to promote inclusive professional education in Armenia. VET institutions selected as a result of the announced grant competition: Yerevan State College of Informatics, Yerevan Regional No. 1 and Yerevan Regional No. 2 State Colleges named after N. Achemyan, which within the framework of the program offer appropriate conditions to ensure professional education of young people with disabilities.