ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ ՄԿՈՒԶԱԿ-ՈՒՄ ՖՐԱՆԿՈՖՈՆԻԱՅԻ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԳԼԽԱՎՈՐ ՀԱՆՁՆԱԿԱՏԱՐԻ ՀԵՏ
2014թ. նոյեմբերին Հայաստան էր այցելել Ֆրանսերենի համաշխարհային ֆորումի գլխավոր հանձնակատար, ինչպես նաև «WorldSkills» կազմակերպության 2019թ-ին նախատեսվող միջոցառման անցկացման հարցերով դեսպան Ֆիլիպ Սուինենը: Իր այցի շրջանակներում վերջինս հյուրընկալվեց ՄԿՈՒ զարգացման ազգային կենտրոնում, որը «WorldSkills» միջազգային կազմակերպությունում ներկայացնում է Հայաստանը:
Հանդիպման ընթացքում, ի թիվս այլ հարցերի, քննարկվեցին առաջիկայում կայանալիք «Հայաստանի Հմտություններ-2014» ազգային մրցույթի մանրամասները և 2019 թվականին Բելգիայում WorldSkills համաշխարհային մրցույթի կազմակերպման հեռանկարը:

MEETING WITH THE GENERAL COMMISSIONER OF THE FRANCOPHONIE COMMUNITY IN MKUZAK
2014 In November, the chief commissioner of the World French Language Forum, as well as the ambassador of the "WorldSkills" organization for the event scheduled for 2019, Philippe Suinen, visited Armenia. Within the framework of his visit, the latter was hosted at the National VET Development Center, which represents Armenia in the "WorldSkills" international organization.
During the meeting, among other issues, the details of the upcoming "Skills of Armenia-2014" national competition and the prospect of organizing the WorldSkills global competition in Belgium in 2019 were discussed.