Ոսկերչության Վարպետաց Դաս
Սույն թվականի հոկտեմբերի 15-ին, «Բիզնես և Կրթություն Գործընկերություն» հիմնադրամը (ԲԿԳ) Գերմանական «Մասնագիտական Կրթություն և Ուսուցում (ՄԿՈւ)-Համագործակցություն Հարավային Կովկասում» ծրագրի շրջանակում կազմակերպեց վարպետաց դաս «Կարա Սիլվեր» արծաթից պատրաստված հեղինակային աշխատանքների մասնագիտացված սրահ Գյումրու թիվ 4 արհեստագործական պետական ուսումնարանի «Ոսկերչություն» մասնագիտության ուսանողների համար։ Վարպետաց դասընթացը վարեց սրահի հիմնադիր, ոսկերիչ Կարա Ավետիսյանը։
Սրահը Հայաստանում արծաթից պատրաստված հեղինակային աշխատանքների միակ մասնագիտացված սրահն է` թանկարժեք և կիսաթանկարժեք քարերի, էմալի, կաշվի, ոսկորի, փայտի համադրությամբ:
Այնուհետև ուսանողները այցելեցին «Սվարովսկի բյուրեղյա պալատ»։
Այցի նպատակն է խթանել երիտասարդների շրջանում ոլորտի նկատմամբ հետաքրքրությունը, ծանոթացնել մասնագիտական դժվարությունների, հնարավորությունների, մարտահրավերների, հեռանկարների և նրբությունների հետ։

Jewelry Master Class
On October 15 of this year, the "Business and Education Partnership" Foundation (BEC) organized a master class within the framework of the German "Vocational Education and Training (VET) - Cooperation in the South Caucasus" program. Cara Silver made of silver a specialized salon of author's works for students of the "Jewelry" specialty of Gyumri No. 4 Vocational State School. The master class was conducted by the founder of the salon, jeweler Kara Avetisyan.
The salon is the only specialized salon in Armenia for original works made of silver with a combination of precious and semi-precious stones, enamel, leather, bone, wood.
Then the students visited the "Swarovski Crystal Palace".
The purpose of the visit is to stimulate interest in the field among young people, to familiarize them with professional difficulties, opportunities, challenges, perspectives and subtleties.