Հայաստանում մասնագիտական կրթության և ուսուցման ոլորտի բարեփոխման գործընթացներ, որոնք հանգամանորեն լուսաբանվում են որորտին վերաբերող տարբեր կայքերում և հարթակներում, ինչպիսիք են՝
- Մասնագիտական կրթության և ուսուցման զարգացման ազգային կենտրոնի պաշտոնական կայքէջը,
- «Մասնագիտական կրթություն և ուսուցում» հարթակը,
- ՄԿՈՒ զարգացման ազգային կենտրոնի էջը սոցցանցում,
- Worldskills Armenia էջը սոցցանցում,
- ՄԿՈՒ զարգացման ազգային կենտրոնը youtube.com-ում,
Որպես շարունակական գործընթացի մաս նախաձեռնվել է Dasaran.am կայքում Մասնագիտական կրթության և ուսուցման բաժնի ստեղծումը, որտեղ զետեղված է ամբողջական տեղեկատվություն Հայաստանում գործող բոլոր պետական քոլեջների և ուսումնարանների, դրանցում դասավանդվող մասնագիտությունների և որակավորումների վերաբերյալ:
Այդ մասին իրազեկելու համար ՄԿՈՒ զարգացման ազգային կենտրոնը կազմակերպել էր «ՄԿՈՒ ոլորտի բարեփոխումների իրականացման գործընթացների հանրային իրազեկումը համացանցում» խորագրով հանդիպում հոկտեմբերի 2-ին Երևանում:
Միջոցառման նպատակն է հանրության լայն զանգվածներին տեղեկացնել ոլորտի լուսաբանման բոլոր հնարավոր տարբերակները, դրանցում ներկայացված տեղեկատվությունը, փնտրման եղանակները, ինչպես նաև ոլորտում ներգրավված անձանց համար նախատեսված քննարկումների հարթակները:
Միջոցառմանը ներկա էր ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, ով ևս մեկ անգամ շեշտեց, որ մասնագիտական ուսումնական հաստատությունները տարեցտարի ավելի մեծ պահանջարկ են վայելում և «Հայաստանի ամենամեծ սոցիալական ցանցում տեղադրելով այդ հաստատությունների մասին տեղեկատվություն՝ էլ ավելի կմեծացնի պահանջարկը»:
Dasaran.am կրթական ծրագրի հիմնադիր նախագահ Սուրեն Ալոյանը նշեց, որ ՄԿՈՒ հաստատությունների և բուհերի մասին դեռևս միայն կլինեն մասնագիտությունների մասին տեղեկատվություն ի տարբերություն դպրոցների, որտեղ աշակերտները կարող են իմանալ իրենց գնահատականները և ոչ միայն:
Հանդիպմանը ներկա էին նաև ՄԿՈՒ ոլորտում քաղաքականություն մշակող պաշտոնական անձիք, ոլորտում գործունեություն իրականացնող տեղական և միջազգային կազմակերպություններ, ՄԿՈՒ ուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչներ, սոցիալական գործընկերներ, ինչպես նաև այլ շահառուներ:

VET institutions at Dasaran.am
Vocational education and training reform processes in Armenia, which are covered in detail on various websites and platforms related to vocational training, such as:
• The official website of the National Center for Vocational Education and Training Development,
• "Vocational Education and Training" platform,
• The page of the National VET Development Center on the social network,
• Worldskills Armenia page on the social network,
• National Center for VET Development at youtube.com,
As part of the ongoing process, the creation of the Vocational Education and Training section on the Dasaran.am website has been initiated, which contains complete information on all state colleges and universities operating in Armenia, the professions and qualifications taught in them.
In order to inform about it, the National VET Development Center organized a meeting on October 2 in Yerevan under the title "Public awareness of VET reform implementation processes on the Internet".
The purpose of the event is to inform the general public about all possible options for covering the field, the information presented in them, the search methods, as well as discussion platforms for people involved in the field.
The event was attended by the RA Minister of Education and Science, Armen Ashotyan, who once again emphasized that professional educational institutions are in greater demand year by year and "placing information about these institutions on the largest social network in Armenia will further increase the demand."
Suren Aloyan, the founding president of the Dasaran.am educational program, noted that VET institutions and universities will still only have information about professions, unlike schools, where students can know their grades and not only that.
Also present at the meeting were VET policymakers, local and international organizations operating in the field, representatives of VET educational institutions, social partners, as well as other beneficiaries.