ՄԿՈՒ զարգացման ազգային կենտրոնի (ՄԿՈՒԶԱԿ) կողմից նախատեսվում է կազմակերպել ՄԿՈՒ ոլորտի համար նախատեսվող ուսումնական ձեռնարկների և ուսումնամեթոդական նյութերի մշակման և հրատարակման աշխատանքներ:
-
Հայտում նշվում են ուսումնական նյութի անվանումը, հեղինակը (հեղինակային կազմ), բովանդակության համառոտ նկարագրությունը և առաջարկի հիմնավորումը:
Դիմում-առաջարկները մինչև սույն թվականի մարտի 1-ը կարող են ներկայացվել ՄԿՈՒԶԱԿ՝ գրության բնօրինակով կամ էլեկտրոնային հասցեով՝ [email protected], գրության PDF տարբերակով: (ք.Երևան, Տիգրան Մեծի 67, 4-րդ հարկ, 405 սենյակ, հեռ. 57-21-11, համակարգող` Լուսինե Պետրոսյան):
Սահմանված ընթացակարգի համաձայն` ձեռնարկների և ուսումնական նյութերի հայտերը ՄԿՈՒԶԱԿ-ը ներկայացնում է ՀՀ կրթության և գիտության նախարարություն, այնուհետև ՄԿՈՒ զարգացման ազգային խորհրդի կողմից հավանության արժանացած ձեռնարկների և ուսումնական նյութերի ցանկը ներկայացվում է ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի հաստատմանը:
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի հրամանով հաստատվելուց հետո ՄԿՈՒԶԱԿ-ի կողմից կիրականացվեն ուսումնական ձեռնարկների և ուսումնամեթոդական նյութերի ստեղծման և հրատարակման աշխատանքները
Ուսումնական ձեռնարկներին և ուսումնամեթոդական նյութերին ներկայացվող պահանջները կներկայացվեն ընտրված հեղինակներին` համապատասխան պայմանագրի կնքման ժամանակ:

The National VET Development Center (VET Development Center) is planning to organize the development and publication of training manuals and educational materials for the VET sector.
-
The application states the name of the educational material, the author (authorship), a brief description of the content and the justification of the proposal.
Applications-proposals can be submitted to MKUZAK by March 1 of this year, in the original form of the letter or by e-mail: [email protected], with a PDF version of the text. (Yerevan, Tigran Metsi 67, 4th floor, room 405, tel. 57-21-11, coordinator: Lusine Petrosyan).
According to the established procedure, applications for manuals and educational materials are submitted by the Ministry of Education and Science of the Republic of Armenia to the RA Ministry of Education and Science, then the list of manuals and educational materials approved by the National VET Development Council is submitted to the RA Minister of Education and Science for approval.
After being approved by the order of the Minister of Education and Science of the Republic of Armenia, the creation and publication of educational manuals and teaching methodical materials will be carried out by MKUZAK.
The requirements for the training manuals and teaching materials will be presented to the selected authors at the time of signing the relevant contract.