Հայ-հունական քոլեջը էստոնիայում
Միջազգային համագործակցության շրջանակներում Երևանի զբոսաշրջության, սպասարկման և սննդի արդյունաբերության հայ-հունական պետական քոլեջի պատվիրակությունը՝ տնօրեն Ա. Ղազարյանի գլխավորությամբ ս.թ. նոյեմբերի 25-ից դեկտեմերի 2-ը փոխադարձ այց կատարեց Էստոնիայի Հանրապետություն:
Պատվիրակությունը հանդիպեց էստոնացի գործընկերներին, եղավ Վալգայի միջին մասնագիտական ուսումնական կենտրոնում, Իդա-Վիրումաա միջին մասնագիտական ուսումնական կենտրոնի երեք մասնաճյուղերում (Ք. Սիլլամյաե, ք. Նարվա և ք. Իխվի), որոնց հետ քոլեջը համագործակցում շուրջ 10 տարի:
Պատվիրակությունը փորձի փոխանակման ծրագրի շրջանակներում այցելեց նաև Տարտուի միջին մասնագիտական ուսումնական կենտրոն և Տարտուի համալսարան, որտեղ սովորել է հայ անվանի գրող, արևելահայ աշխարհաբար գրականության հիմնադիր Խ. Աբովյանը:
Այցի շրջանակներում քննարկվեց հետագա համագործակցության ուղիները, այցերի ժամկետները: Համաձայնություն ձեռք բերվեց 2018 թվականի մայիսին Հայ-հունական քոլեջի ուսանողների և դասախոսների մասնագիտական պրակտիկան անցկացնել Էստոնիայի Հանրապետության Վալգա և Իդա-Վիրումաա միջին մասնագիտական ուսումնական կենտրոններում:

Armenian-Greek college in Estonia
Within the framework of international cooperation, the delegation of Yerevan Armenian-Greek State College of Tourism, Service and Food Industry, director A. Under the leadership of Ghazaryan, made a reciprocal visit to the Republic of Estonia from November 25 to December 2.
The delegation met the Estonian colleagues at Valga Secondary Vocational Training Center, three branches of Ida-Virumaa Secondary Vocational Training Center (C. Sillamye, C. Narva and C. Ikhvi), with which the college has been cooperating for about 10 years.
Within the framework of the experience exchange program, the delegation also visited Tartu Secondary Vocational Training Center and Tartu University, where famous Armenian writer, founder of Eastern Armenian literature, K. Abovyan.
Within the framework of the visit, the ways of further cooperation, the dates of the visits were discussed. An agreement was reached in May 2018 to conduct the professional practice of students and professors of the Armenian-Greek College in Valga and Ida-Virumaa secondary vocational training centers of the Republic of Estonia.