2013 թվականի հոկտեմբերի 28-ից Երևանի զբոսաշրջության, սպասարկման և սննդի արդյունաբերության, հայ-հունական պետական քոլեջում մեկնարկեց ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության և ֆրանսիական GREF կազմակերպության կողմից կազմակերպված խոհարարության գծով 1 շաբաթյա վարպետության դասընթացը, որն իրականացվում է Ֆրանսիայից ժամանած մասնագետի կողմից:
Դասընթացին մասնակցում են ՀՀ ՄԿՈՒ 10 հաստատություններից թեկնածուներ, ովքեր հնարավորություն ունեն ծանոթանալու Ֆրանսիայում խոհարարության դասավանդման բնագավառում կիրառվող մեթոդներին, ինչպես նաև կատարելու փորձի փոխանակում ֆրանսիացի փորձագետ-դասախոսի հետ:
Դասընթացն իրականացվում է տեսական և գործնական պարապմունքների միջոցով: Ծանոթանալով կերակրատեսակների պատրաստման բաղադրատոմսերին՝ դասախոսները տեղում պատրաստում են կերակրատեսակներ:

COOKING MASTERY COURSES AT THE ARMENIAN-GREEK STATE COLLEGE
From October 28, 2013, a 1-week master course in cooking, organized by the RA Ministry of Education and Science and the French GREF organization, started at the Armenian-Greek State College of Tourism, Service and Food Industry in Yerevan, which is conducted by a specialist from France.
Candidates from 10 VET institutions of RA participate in the course, who have the opportunity to get acquainted with the methods used in the field of cooking in France, as well as exchange experience with a French expert-lecturer.
The course is conducted through theoretical and practical classes. After getting familiar with the recipes for cooking dishes, the lecturers prepare dishes on the spot.