«Անուշը» Ա. Բաբաջանյան քոլեջի բեմում
2017 թվականին լրանում է Առնո Բաբաջանյանի անվան պետական երաժշտամանկավարժական քոլեջի 50-ամյակը: Օրերս տեղի ունեցավ հոբելյանական միջոցառումների մեկնարկը. ներկայացվեց Ա. Տիգրանյանի «Անուշ» օպերան (հատվածներ):
Ներկայացումն ընդունվեց մեծ ոգևորությամբ:
Բեմում էին քոլեջի ուսանողները: Բեմադրության հեղինակը քոլեջի երաժշտաթատերական ստուդիայի ղեկավար Հասմիկ Ջարոյանն է, կոնցերտմաստերը՝ Մարինե Հունանյանը:
Ներկաները նշեցին, որ ակնհայտ է պրոֆեսիոնալ մոտեցումը, նվիրվածությունը և համատեղ հսկայական աշխատանքը, ինչի արդյունքում և կարող էր ստեղծվել նման ոգեշունչ ներկայացում: Հուզիչ էր հատկապես այն, որ դերակատարներն իրենց տարեկիցների ապրումներն էին «պատմում»… այնքա՜ն անկեղծ և իրական:
Հոբելյանական համերգին ներկա էին ԿԳ նախարարի խորհրդական Ա. Աղբալյանը, ԿԳՆ աշխատակիցներ, Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի, կրթության և արվեստի ոլորտների ներկայացուցիչներ:

"Anush" A. On the stage of Babajanyan College
2017 marks the 50th anniversary of the Arno Babajanyan State Music and Pedagogical College. The jubilee events started recently. A. was introduced. Tigranyan's opera "Anoush" (excerpts).
The presentation was received with great enthusiasm.
College students were on stage. The author of the play is Hasmik Jaroyan, the head of the college's music theater studio, and the concertmaster is Marine Hunanyan.
The attendees noted that the professional approach, dedication and tremendous joint work that made such an inspiring performance possible was evident. It was especially exciting that the actors were "telling" the feelings of their peers... so sincere and real!
Advisor to the Minister of Internal Affairs and Communications A. was present at the jubilee concert. Aghbalyan, employees of the Ministry of Internal Affairs, representatives of Kanaker-Zeytun administrative district, education and art sectors.