Նարվայի մասնագիտական ուսումնական կենտրոնի պատվիրակության այցը հայ-հունական քոլեջ
2017թ. հունիսի 28-ին Հայ-հունական քոլեջ այցելեց Նարվայի (Էստոնիայի Հանրապետություն) մասնագիտական ուսումնական կենտրոնի պատվիրակությունը՝ կենտրոնի տնօրեն Ելենա Լոխմատովայի գլխավորությամբ:
Հայ-հունական քոլեջի դասախոսական անձնակազմն ու ուսանողները ջերմորեն ընդունեցին միջազգային գործընկերներին:
Հայաստանի և Էստոնիայի կրթական համակարգերի շուրջ քննարկումներից հետո, ուսանողները պատվիրակությանը ավանդական հայկական խաղողի թփով տոլմայի վարպետաց դաս ցուցադրեցին՝ հյուրերին մասնակից դարձնելով տոլմայի պատրաստման ընթացքին:
Վարպետաց դասից հետո հյուրերին հրավիրեցին համտեսի սրահ՝ ուսանողների կողմից պատրաստված համեղ ուտեստները համտեսելու:

The visit of the Narva Vocational Training Center delegation to the Armenian-Greek College
2017 On June 28, the Armenian-Greek College was visited by the delegation of the vocational training center of Narva (Republic of Estonia), led by the director of the center, Elena Lokhmatova.
The teaching staff and students of the Armenian-Greek College warmly welcomed the international colleagues.
After discussions about the educational systems of Armenia and Estonia, the students showed the delegation a master class of traditional Armenian grape dolma, making the guests a participant in the process of making dolma.
After the master class, the guests were invited to the tasting hall to taste the delicious dishes prepared by the students.