Հայաստանում Հունաստանի նորանշանակ դեսպանը քոլեջում
Նոյեմբերի 11-ին Երևանի զբոսաշրջության, սպասարկման և սննդի արդյունաբերության հայ-հունական պետական քոլեջում տեղի ունեցավ դդումի փառատոն, որին մասնակցում էին Հայաստանում Հունաստանի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Նաֆսիկա Վրայիլան իր պատվիրակության հետ, սոցիալական գործընկերներ և ՄԿՈւ հաստատությունների տնօրեններ:
Քոլեջի ուսանողները հյուրերին ներկայացրեցին հայկական և միջազգային խոհանոցը, դդումից պատրաստված ուտեստներ, աղանդերներ և կոկտեյլներ:
Քոլեջի ապագա խոհարարները ցուցադրեցին գեղարվեստորեն ձևավորված դդումներ և դդումից պատրաստած այլ իրեր, որոնք միջոցառման ավարտին նվիրեցին հյուրերին:
Լավագույն աշխատանքների հեղինակները դեսպանի կողմից պարգևատրվեցին պատվոգրերով:
Փառատոնի ավարտին Հունաաստանի դեսպան տիկին Ն. Վրայիլան և հյուրերը իրենց խորին հիացմունքն ու շնորհակալությունը հայտնեցին միջոցառմանը մասնակցելու հնարավորություն ընձեռելու համար:

The newly appointed ambassador of Greece to Armenia at the college
On November 11, a pumpkin festival was held at the Armenian-Greek State College of Tourism, Service and Food Industry in Yerevan, which was attended by the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Greece to Armenia Mrs. Nafsika Vrayila with her delegation, social partners and directors of VET institutions.
College students presented Armenian and international cuisine, pumpkin dishes, desserts and cocktails to the guests.
Aspiring college chefs displayed artistically designed pumpkins and other pumpkin-based items, which they gave away to guests at the end of the event.
The authors of the best works were awarded with certificates by the ambassador.
At the end of the festival, the Ambassador of Greece Mrs. N. Vrayila and the guests expressed their deep admiration and gratitude for the opportunity to participate in the event.