Երևանի զբոսաշրջության, սպասարկման և սննդի արդյունաբերության հայ-հունական պետական քոլեջի և Հյուրանոցային ու տուրիզմի դպրոցների եվրոպական ասոցացիայի (AEHT) միջև համագործակցության շրջանակներում 2016 թվականի դեկտեմբերի 4-10-ը հայ-հունական պետական քոլեջի երկու աշխատակից և երեք ուսանող մասնակցեցին «Սուրբ Ծնունդը Եվրոպայում» ամենամյա մշակութային-երիտասարդական ծրագրին, որն այս տարի կայացավ Իտալիայի Սան Բենեդետտո Դել Տրոնտո քաղաքում:
Ծրագիրը միտված է համախմբելու և խորացնելու միջմշակութային կապերը:
Եվրոպական տարբեր երկրներից սպասարկման և զբոսաշրջության բնագավառն ուսումնասիրող երիտասարդները ներկայացնում են իրենց երկրների Սուրբ Ծննդյան ավանդույթներն ու սովորույթները:
Հայ-հունական պետական քոլեջի սաներն, այս տարի ևս, ըստ արժանվույն ներկայացրեցին հայկական Սուրբ Ծնունդը:
«Եվրոպական բուֆետի օրը» պատրաստեցին և հյուրասիրեցին հայկական ավանդական ուտեստներ, աղանդեր, ինչպես նաև ելույթ ունեցան հայկական տարազներով և ազգային պարով:

Within the framework of cooperation between Yerevan Armenian-Greek State College of Tourism, Service and Food Industry and the European Association of Hotels and Tourism Schools (AEHT), on December 4-10, 2016, two employees and three students of Armenian-Greek State College participated in the annual "Christmas in Europe" to the cultural-youth program, which took place this year in San Benedetto Del Tronto, Italy.
The program is aimed at consolidating and deepening intercultural ties.
Young people studying service and tourism from different European countries present the Christmas traditions and customs of their countries.
The students of the Armenian-Greek State College presented the Armenian Christmas this year as well.
On the "European Buffet Day", traditional Armenian dishes and desserts were prepared and served, as well as a performance in Armenian costumes and national dance.