Համաձայն ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության և «Կրթության ազգային ինստիտուտ» ՓԲԸ միջև 24.02.2015թ. կնքված պետական աջակցության 09060125-1 պայմանագրի՝ ՄԿՈՒ զարգացման ազգային կենտրոնի կողմից իրականացվեց «2015 թվականի ընթացքում կատարված աշխատանքների ամփոփում, արդյունքների իրազեկում և 2016 թվականի հիմնական գործողությունների և գերակա ուղղությունների որոշարկում, 2016թ. ֆինանսական պայմանագրի նախագծի մշակում» թեմայով քննարկում:
Քննարկումներին մասնակցեցին նախարարության աշխատակազմի համապատասխան վարչությունների, Կրթական տեխնոլոգիաների ազգային կենտրոնի, ՄԿՈՒ զարգացման ազգային կենտրոնի աշխատակիցներ և ՄԿՈՒ ուսումնական հաստատությունների տնօրեններ: Միջոցառման հիմնական նպատակը ՄԿՈՒ համակարգի բարեփոխումների հետագա քայլերի վերաբերյալ միասնական և համաձայնեցված ծրագրեր ձևավորելն էր:

Discussion-workshop at the National VET Development Center
According to the agreement between RA Ministry of Education and Science and "National Institute of Education" CJSC dated 24.02.2015. under the signed state support contract 09060125-1, the National VET Development Center carried out "Summary of the works performed in 2015, notification of results and determination of main actions and priority directions for 2016, 2016". discussion on the development of the financial contract project.
Employees of the relevant departments of the ministry, the National Center for Educational Technologies, the National Center for VET Development and directors of VET educational institutions participated in the discussions. The main goal of the event was to form unified and agreed programs regarding the further steps of VET system reforms.