2014թ. «Հացը լեռներում» տոնածիսական փառատոն
2014թ. հունիսի 12-ին Խոհարարների օրվա կապակցությամբ, ինչպես յուրաքանչյուր տարի, կազմակերպվեց «Հացը լեռներում» խորագրով տոնածիսական փառատոն «Հայ խոհարարական ավանդույթների զարգացման և պահպանման» ՀԿ նախագահ, «Արարատ հոլ» ռեստորանի գլխավոր խոհարար և տնօրեն Սեդրակ Մամուլյանի նախաձեռնությամբ:
Փառատոնին իր ակտիվ մասնակցությունը ցուցաբերեց նաև Երևանի զբոսաշրջության, սպասարկման և սննդի արդյունաբերության Հայ-Հունական պետական քոլեջը, որն այս տարի ներկայացնում էր Խաղողօրհնեք տոնը՝ Հայ Եկեղեցու հինգ Տաղավար տոներից չորրորդը և Տիրամորը նվիրված տոներից ամենահինը:

2014 "Bread in the Mountains" holiday festival
2014 On June 12, on the occasion of Chefs' Day, as every year, it was organized «Bread in the mountains» A festive festival with the title "Development and Preservation of Armenian Culinary Traditions" NGO, head chef and director of "Ararat Hall" restaurant Sedrak Mamulyan.
The Armenian-Greek State College of Tourism, Service and Food Industry of Yerevan also showed its active participation in the festival, which this year presented the Feast of the Blessed Sacrament, the fourth of the five Tabavar feasts of the Armenian Church and the oldest of the feasts dedicated to Our Lady.