«Սուրբ Ծնունդը Եվրոպայում 2018»
Ավարտվեց «Սուրբ Ծնունդը Եվրոպայում 2018» ամենամյա մշակութային-երիտասարդական ծրագիրը, որն այս տարի կայացավ Լատվիայի մայրաքաղաք Ռիգայում՝ դեկտեմբերի 2-8-ը:
Հյուրընկալող ուսումնական հաստատությունն էր Ռիգայի տուրիզմի և գեղարվեստական արդյունաբերության պետական տեխնիկումը:
Ծրագրի կազմակերպիչներն էին «Եվրոպայի հյուրանոցային և տուրիզմի քոլեջների ասոցացիա»-ն (AEHT), որի հետ Երևանի զբոսաշրջության, սպասարկման և սննդի արդյունաբերության հայ-հունական պետական քոլեջը համագործակցում է 2011 թվականից ի վեր, և Erasmus+-ը:
Հայ-հունական քոլեջի պատվիրակությունը, որի կազմում էին 4 ուսանող՝ մեկ դասախոսի ուղեկցությամբ, ջանք ու եռանդ չխնայեցին քոլեջն ու Հայաստանն ըստ արժանվույն Եվրոպայում ներկայացնելու համար:

"Christmas in Europe 2018"
The annual cultural and youth program "Christmas in Europe 2018", which took place this year in Riga, the capital of Latvia, on December 2-8, has ended.
The host educational institution was Riga State Technical College of Tourism and Art Industry.
The organizers of the project were "Association of Colleges of Hotel and Tourism of Europe" (AEHT), with which Yerevan Armenian-Greek State College of Tourism, Service and Food Industry has been cooperating since 2011, and Erasmus+.
The delegation of the Armenian-Greek College, which consisted of 4 students accompanied by one lecturer, spared no effort to represent the college and Armenia as it deserves in Europe.