Երևանի №6 արհեստագործական պետական ուսումնարանը հաղթել է տոլմայի համահայկական 7-րդ փառատոնում
2017թ. մայիսի 20-ին ՀՀ Արարատի մարզի Հնաբերդ համայնքում կազմակերպված «Ուդուլի» տոլմայի համահայկական 7-րդ փառատոնից հաղթանակած վերադարձան Երևանի №6 արհեստագործական պետական ուսումնարանի խոհարարական խմբերի սովորողներն ու վարպետները:
Փառատոնին մասնակցում էին ռեստորանային համալիրներ, հասարակական կազմակերպություններ, հանրային սննդի կետեր:
Խստապահանջ հանձնաժողովի և այցելուների կողմից մասնակիցների ակտիվ մասնակցությամբ, հետաքրքիր մտահաղացումներով և մասնագիտական խորը գիտելիքներով առանձնահատուկ ուշադրության է արժանացել թիվ 6 ուսումնարանը:

2017 On May 20, the students and masters of the cooking groups of Yerevan No. 6 Vocational State School returned victorious from the 7th Pan-Armenian festival of "Uduli" tolma organized in the Hnaberd community of Ararat Marz, RA.
Restaurant complexes, public organizations, and public food outlets participated in the festival.
School No. 6 received special attention from the strict committee and visitors with the active participation of the participants, interesting thoughts and deep professional knowledge.
The school was awarded the title of "Absolute Winner" of the festival and was awarded with a gold medal.