Վիդեո-կոնֆերանս «Ֆրանս-հայկական մասնագիտական ուսումնական կենտրոն» հիմնադրամում
«Ֆրանս-հայկական մասնագիտական ուսումնական կենտրոն» հիմնադրամում դեռևս ուսումնական տարվա սկզբից ներդրվել է վիդեո-կոնֆերանս համակարգ, որն առցանց համագործակցության հնարավորություն է ստեղծում մասնագիտական ոլորտի գործընկերների համար:
Օրերս «Ֆրանս-հայկական մասնագիտական ուսումնական կենտրոն» հիմնադրամի և Երևանի պետական հենակետային բժշկական քոլեջի «Ատամնատեխնիկական գործ» մասնագիտությամբ սովորող ուսանողների նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ հերթական վիդեո-կոնֆերանսը «Ատամնաբուժությունը դարերի ընթացքում» թեմայով:
Կենտրոնի ուսանողները Երևանի պետական հենակետային բժշկական քոլեջի ուսանողներին ներկայացրին ատամնաբուժության ծագման պատմությունը: Անդրադարձ կատարվեց ատամնապրոթեզների ստեղծման պատմությանը, ինչպես նաև խոսվեց ժամանակակից ստոմատոլոգիայի ճյուղերի մասին:
Վիդեո-կոնֆերանսից հետո շրջայց կատարվեց ատամնատեխնիկական լաբորատորիայում, որտեղ ուսանողները դասավանդող անձնակազմի հետ միասին ներկաներին ներկայացրին նորագույն սարքավորումներով հագեցած լսարանները և իրենց կատարած աշխատանքների արդյունքները:

Video conference at the "French-Armenian Vocational Training Center" Foundation
Since the beginning of the academic year, the "French-Armenian Vocational Training Center" Foundation has implemented a video-conference system, which creates an opportunity for online cooperation for colleagues in the professional field.
Recently, another video-conference on the topic "Dentistry through the ages" was held at the initiative of the "French-Armenian Vocational Training Center" Foundation and the students of the Yerevan State Base Medical College studying "Dental Technical Work".
The students of the center presented the history of the origin of dentistry to the students of the Yerevan State Base Medical College. The history of the creation of dental prostheses was referred to, as well as the branches of modern dentistry.
After the video conference, there was a tour of the dental laboratory, where the students, together with the teaching staff, presented to the audience the classrooms equipped with the latest equipment and the results of their work.