Վերապատրաստման դասընթացներ «Ռազմավարության մշակում և կառավարում» թեմայով
Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության տնտեսական համագործակցության և զարգացման նախարարության ֆինանսավորմամբ Գերմանական միջազգային համագործակցություն ընկերությունը (GIZ) «Մասնավոր հատվածի խթանում Հարավային Կովկասում» նախագծի շրջանակներում սեպտեմբերի 9-12-ը ՄԿՈՒ ղեկավարների համար կազմակերպել է վերապատրաստում «Ռազմավարության մշակում և կառավարում» թեմայով,
որի նպատակն է մշակել արդիականացման գործընթացներին համապատասխան համատեղ ռազմավարություն` ապահովելով կրթական և տնտեսական համակարգերի փոխգործակցությունը:
Ժամանակի մարտահրավերները պահանջում են կրթական ընթացակարգերի էլ ավելի կատարելագործում, կրթական կառույցների կառավարման և կրթական գործընթացի կազմակերպման օպտիմալացում, առավել քիչ միջոցների և ռեսուրսների օգտագործմամբ, սակայն առավել արդյունավետ կերպով նույն նպատակներին հասնելու հնարավորություն:
Վերոնշյալ փոփոխությունները հնարավոր են դառնում միջին մասնագիտական կրթության ոլորտում ժամանակակից ուսուցման ներդրմամբ, որը կխթանի նոր մեթոդների և մեխանիզմների կիրառումը, մասնագետների կարողությունների զարգացումը և կապահովի վերը նշված գործոնների իրականացումը:

Training courses on "Strategy development and management".
Funded by the Ministry of Economic Cooperation and Development of the Federal Republic of Germany, the German International Cooperation Company (GIZ) within the framework of the "Promotion of the Private Sector in the South Caucasus" project organized training for VET leaders on "Strategy Development and Management" on September 9-12.
whose purpose is to develop a joint strategy in accordance with the modernization processes, ensuring the interaction of educational and economic systems.
The challenges of the time require further improvement of educational procedures, optimization of management of educational structures and organization of the educational process, with the use of the least means and resources, but the ability to achieve the same goals more effectively.
The above-mentioned changes are made possible by the introduction of modern training in the field of secondary professional education, which will promote the use of new methods and mechanisms, the development of specialists' abilities and ensure the implementation of the above-mentioned factors.