ՌԴ Չելյաբինսկի երկրամասի պատվիրակության այցը Հայաստան
ՌԴ Չելյաբինսկի երկրամասի պատվիրակությունը սույն թվականի ապրիլի 9-12-ը այցելել էր Հայաստան: Պատվիրակության կազմում էին Չելյաբինսկի ՄԿՈՒ զարգացման ինստիտուտի ռեկտորը, կրթության և գիտության նախարարության ներկայացուցիչներ և ՄԿՈՒ ուսումնական հաստատությունների տնօրեններ:
Այցի շրջանակում պատվիրակությունը հանդիպումներ ունեցավ ՄԿՈՒ ոլորտի քաղաքականություն մշակողների և ՄԿՈՒ զարգացման ազգային կենտրոնի մասնագետների հետ, ինչպես նաև այցելեցին ՄԿՈՒ հաստատություններ՝ Երևանի տարածաշրջանային թիվ 1, Երևանի ինֆորմատիկայի, Երևանի զբոսաշրջության, սպասարկման և սննդի արդյունաբերության հայ-հունական և Երևանի հումանիտար պետական քոլեջներ:
Ուսումնական հատատությունների և միջազգային գործընկերների միջև կնքվեցին համագործակցության համաձայնագրեր, որով ակնկալվում է փորձի փոխանակում, մասնագիտական հոդվածների, մեթոդական գրականության տպագրում և այլն:

The visit of the delegation of Chelyabinsk region of the Russian Federation to Armenia
The delegation of the Chelyabinsk region of the Russian Federation visited Armenia on April 9-12 of this year. The delegation included Chelyabinsk Rector of VET Development Institute, representatives of the Ministry of Education and Science and directors of VET educational institutions.
Within the framework of the visit, the delegation had meetings with VET policymakers and specialists of the National Center for VET Development, and also visited VET institutions: Yerevan Regional No. 1, Yerevan Informatics, Yerevan Armenian-Greek Colleges of Tourism, Service and Food Industry, and Yerevan Humanitarian State Colleges.
Cooperation agreements were signed between academic departments and international partners, which expect exchange of experience, publication of professional articles, methodical literature, etc.