ՄԿՈՒԶԱԿ-ը՝ Եվրոպայի օրվա ցուցահանդեսին
Եվրոպայի օրվա տոնակատարությունների շրջանակում մայիսի 24-ին Երևանի Հյուսիսային պողոտայում բացվեց տեղեկատվական ցուցահանդես, որին մասնակցեց նաև ՄԿՈՒ զարգացման ազգային կենտրոնը:
Միջոցառման մասնակիցները հնարավորություն ստացան ծանոթանալու ԵՄ օժանդակությամբ տարբեր ոլորտներում իրականացվող ծրագրերին:
Տեղեկատվական ցուցահանդեսի բացմանը մասնակցեցին Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Տրայան Հրիսթեան և ԵՄ անդամ երկրների դեսպանները, որոնք շրջել են տաղավարներով և ծանոթացել իրականացրած աշխատանքներին:
Տրայան Հրիսթեան ընդգծեց, որ այս տարի Եվրոպայի օրվա տոնակատարություններն անցկացվում են «Մեր աշխարհը, մեր արժանապատվությունը, մեր ապագան» կարգախոսի ներքո:
Եվրոպայի օրվա տոնակատարությունները Երևանում ամփոփվեցին բացօթյա համերգով, որը տեղի ունեցավ Ազատության հրապարակում մայիսի 24-ի երեկոյան: Ելույթ ունեցան երաժիշտներ ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ Բելգիայից և Գերմանիայից:

MKUZAK at the Europe Day exhibition
As part of the Europe Day celebrations, an information exhibition was opened on May 24 in Yerevan's Northern Avenue, in which the National VET Development Center also participated.
The participants of the event had the opportunity to familiarize themselves with the programs implemented in various fields with the support of the EU.
The opening of the information exhibition was attended by the head of the EU delegation in Armenia, Ambassador Traian Hristia and the ambassadors of the EU member states, who toured the booths and familiarized themselves with the implemented works.
Traian Hristea emphasized that this year the Europe Day celebrations are held under the motto "Our world, our dignity, our future".
Europe Day celebrations in Yerevan were concluded with an open-air concert that took place in Freedom Square on the evening of May 24. Musicians from Armenia, Belgium and Germany performed.