Միջքոլեջային համագործակցություն
Դեկտեմբերի 8-ին Արմավիրի պետական բժշկական քոլեջը տնօրենի և ուսանողական խորհրդի նախագահի գլխավորությամբ հյուրընկալվեց Երևանի զբոսաշրջության, սպասարկման և սննդի արդյունաբերության հայ-հունական պետական քոլեջում:
Գործունեության ընդհանուր ուղղությունները և մասնագիտությունները ներկայացնելուց հետո քոլեջները կնքեցին համագործակցության պայմանագիր:
Հայ-հունական քոլեջի տնօրեն պարոն Վարդանյանը նշեց, որ կարևորում է միջքոլեջային համագործակցությունը, քանի որ փորձի փոխանակումը կխթանի ուսումնական գործընթացի արդյունավետ կազմակերպմանը:
Համագործակցության պայմանագիր կնքվեց նաև երկու ուսումնական հաստատությունների ուսանողական խորհուրդների միջև:
Հայ-հունական քոլեջի ուսանողներն հյուրերին հրավիրեցին համտեսելու իրենց պատրաստած թանապուրն ու հայկական ավանդական հալվան, որին հաջորդեց շրջայցը քոլեջում:
Հանդիպման ավարտին քոլեջների տնօրենները պայմանավորվեցին բժշկության և առողջ սննդակարգի թեմայով համատեղ համաժողով կազմակերպել:

Intercollegiate cooperation
On December 8, Armavir State Medical College was hosted by the Armenian-Greek State College of Tourism, Service and Food Industry in Yerevan under the leadership of the director and the president of the student council.
After presenting the general areas of activity and specialties, the colleges signed a cooperation agreement.
The director of the Armenian-Greek college, Mr. Vardanyan, noted that inter-college cooperation is important, because the exchange of experience will promote the effective organization of the educational process.
A cooperation agreement was also signed between the student councils of the two educational institutions.
The students of the Armenian-Greek College invited the guests to taste the Tanapur and traditional Armenian Halva, which was followed by a tour of the college.
At the end of the meeting, the directors of the colleges agreed to organize a joint conference on medicine and healthy diet.