Մեկնարկեց «Հայաստանի հմտություններ» մրցույթը
Նոյեմբերի 26-ին, տեղի ունեցավ «Հայաստանի հմտություններ» մրցույթի ազգային փուլը: «Երևան Էքսպո» կենտրոնում երկու օր իրենց ուժերը կչափեն Մեխատրոնիկա, Վեբ դիզայն և ՏՏ ցանցային համակարգերի կառավարում մասնագիտություններով մրցույթի նախընտրական փուլը հաղթահարած մասնակիցները:
Ի դեպ, մասնակիցների գերակշռող մասը Երևանի ինֆորմատիկայի քոլեջի սաներն են, և միայն երկու ուսանողներ են ներկայացնում ՀՀ Շիրակի և մեկ մասնակից Վայոց Ձորի մարզերը:
Բացման խոսքում ՄԿՈՒԶԱԿ-ի տնօրեն Տաթևիկ Գասպարյանը նշեց որ նման հնարավորությունը եզակի է, քանի որ չկա որևէ մեկ այլ միջազգային կառույց, որը զբաղվում է մասնագիտական կրթության և ուսուցման հարցերով:
Մրցույթը կշարունակվի նաև նոյեմբերի 27-ին, իսկ հաղթողների անունները կհայտարարվի դեկտեմբերի 5-ին՝ մրցույթի փակման պաշտոնական արարողության և մրցանակաբաշխության ժամանակ:

The "Skills of Armenia" competition has started
On November 26, the national stage of the "Skills of Armenia" competition took place. The participants who passed the pre-election stage of the competition in the fields of Mechatronics, Web design and IT network systems management will measure their strength for two days at the "Yerevan Expo" center.
By the way, the majority of the participants are students of the Yerevan College of Informatics, and only two students represent the Shirak and one participant Vayots Dzor marzes.
In the opening speech, the director of the ICRC Tatevik Gasparyan mentioned that such an opportunity is unique, because there is no other international organization that deals with professional education and training issues.
The competition will continue on November 27 and the winners will be announced on December 5 during the official closing ceremony and award ceremony.