Գերմանական միջազգային համագործակցություն ընկերության կողմից իրականացվող «Մարդկային ռեսուրսների կառավարում և առաջնորդների վերապատրաստում ՄԿՈՒ ոլորտում Հարավային Կովկասում» նախագծի շրջանակներում, որը ֆինանսավորվում է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության տնտեսական համագործակցության և զարգացման նախարարության կողմից, 2013թ. օգոստոսի 22-24-ը կազմակերպվել է ՄԿՈՒ դասավանդողների մասնագիտական վերապատրաստում՝ ուղղված ինչպես մարդկային ռեսուրսների զարգացմանը, այնպես էլ կրթական առկա ծրագրերի արդիականացմանը և ուսուցման որակի բարձրացմանը էլեկտրոնային ուսուցման միջոցով:
Էլեկտրոնային ուսուցման ներդրումը, այդ թվում նաև տեղեկատվական հաղորդակցման տեխնոլոգիաների կիրառումը և օգտագործումը ՀՀ ՄԿՈՒ համակարգում հնարավորություն կտա բարելավել մատուցվող կրթական ծառայությունների որակը, ամրապնդել սոցիալական համագործակցությունը և ապահովել աշխատաշուկայում մրցակցային առավելությունները:

DEVELOPMENT OF HUMAN RESOURCES AND TRAINING OF LEADERS IN VET IN THE SOUTH CAUCASUS "ELECTRONIC LEARNING AND PROFESSIONAL EDUCATION"
Within the framework of the project "Management of human resources and training of leaders in the field of VET in the South Caucasus" implemented by the German International Cooperation Company, which is financed by the Ministry of Economic Cooperation and Development of the Federal Republic of Germany, 2013. On August 22-24, professional training of VET teachers was organized, aimed at the development of human resources, as well as the modernization of existing educational programs and the improvement of the quality of teaching through e-learning.
The implementation of electronic learning, including the application and use of information communication technologies in the VET system of RA will provide an opportunity to improve the quality of educational services provided, strengthen social cooperation and ensure competitive advantages in the labor market.