Մասնակցություն եվրոպական ասոցիացիայի (AEHT) 29-րդ ամենամյա համաժողովում
2016թ. հոկտեմբերի 20-28-ը Երևանի զբոսաշրջության, սպասարկման և սննդի արդյունաբերության հայ-հունական պետական քոլեջը` ի դեմս տնօրեն Ա. Վարդանյանի, մասնակցեց Լոնդոնում կայացած Հյուրանոցային և Զբոսաշրջային Դպրոցների Եվրոպական Ասոցիացիայի (European Association of Hotel and Tourism Schools, AEHT) ամենամյա համաժողովին, որի կազմակերպումն այս տարի ստանձնել էր Լոնդոնի Docklands Ակադեմիան (DAL):
Համաժողովի գլխավոր նպատակն էր ամփոփել AEHT-ի 2016 թվականի ընթացքում կատարված աշխատանքները, ինչպես նաև քննարկել 2017 թվականի հերթական միջոցառումները:
Լինելով AEHT-ի լիիրավ անդամ, Հայ-հունական քոլեջը մասնակցեց քննարկումներին և քվեարկությանը:
Համաժողովը զուգորդվեց հյուրանոցային, խոհանոցային, ձևավորման և բարմենների մրցույթներով, որոնց մասնակցում էին տարբեր երկրների միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների ուսանողներ և դասախոսներ:
Այցի ընթացքում Ա. Վարդանյանը Լոնդոնի Docklands ակադեմիայի տնօրենի հետ քննարկեց հետագա համագործակցության ուղիները:

Participation in the 29th Annual Conference of the European Association (AEHT).
2016 On October 20-28, the Armenian-Greek State College of Tourism, Service and Food Industry of Yerevan represented by director A. Vardanyan, participated in the annual conference of the European Association of Hotel and Tourism Schools (AEHT) held in London, the organization of which was undertaken this year by the London Docklands Academy (DAL).
The main purpose of the conference was to summarize the activities of AEHT during 2016, as well as to discuss the regular events of 2017.
As a full member of AEHT, the Armenian-Greek College participated in the discussions and voting.
The conference was combined with hotel, kitchen, design and bartending competitions, in which students and professors of secondary professional educational institutions of different countries took part.
During the visit A. Vardanyan discussed ways of further cooperation with the director of Docklands Academy in London.