Հունաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանը Հայաստանում ողջունեց հայ-հունական քոլեջի ուսանողներին Գիտելիքի օրվա կապակցությամբ
Հայաստանում Հունաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իոաննիս Տայիսը սեպտեմբերի 1-ին այցելեց «Երևանի զբոսաշրջության, սպասարկման և սննդի արդյունաբերության հայ-հունական պետական քոլեջ»՝ ուսանողներին և դասախոսներին անձամբ ողջունելու համար:
Դեսպանն արժանացավ քոլեջի տնօրեն Արթուր Վարդանյանի, ողջ անձնակազմի և ուսանողների ջերմ ընդունելությանը: Նա մասնակցեց նոր ուսումնական տարվա մեկնարկին նվիրված միջոցառմանը:
Միջոցառման ավարտին, քոլեջի տնօրինությունը և Հունաստանի դեսպանը իրենց կողմից անակնկալ մատուցեցին թվով չորս ուսանողների, ովքեր արժանացան 2013-2014 ուսումնական տարվա «Լավագույն ուսանող» կոչմանը:
Հունաստանի դեսպանն անձամբ հանձնեց պատվոգրերը քոլեջի լավագույն ուսանողներին՝ խոստանալով ամեն կերպ աջակցել նրանց, մասնավորապես բարձր առաջադիմություն ունեցող ուսանողներին՝ իրենց մասնագիտական պրակտիկան Հունաստանի Հանրապետությունում անցկացնելու հարցում:

The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Greece to Armenia greeted the students of the Armenian-Greek College on the occasion of Knowledge Day
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Greece to Armenia Ioannis Tais visited the "Yerevan Armenian-Greek State College of Tourism, Service and Food Industry" on September 1 to personally greet students and professors.
The ambassador received a warm welcome from the director of the college, Artur Vardanyan, all the staff and students. He took part in the event dedicated to the start of the new academic year.
At the end of the event, the administration of the college and the Ambassador of Greece presented a surprise to four students who were awarded the title of "Best Student" for the academic year 2013-2014.
The Ambassador of Greece personally presented the awards to the best students of the college, promising to support them in every possible way, especially the high-achieving students, in conducting their professional practice in the Hellenic Republic.