Հիշեցում՝2016թ. իրականացվող վերապատրաստման դասընթացների վերաբերյալ
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի 2014 թվականի հոկտեմբերի 29-ի N 1058-Ն հրամանով հաստատվել է «Նախնական մասնագիտական (արհեստագործական) և միջին մասնագիտական կրթական ծրագրեր իրականացնող պետական ուսումնական հաստատությունների դասախոսների և արտադրական ուսուցման վարպետների վերապատրաստման կարգը»,
որի 13-րդ կետի համաձայն՝ տնօրենը, տվյալ տարվա մինչև հունվարի 30-ը ներառյալ, մանկավարժական աշխատողների 20%-ի անվանացանկ /զբաղեցրած պաշտոնը, կոնտակտային տվյալները/ ներկայացնում է վերապատրաստող կազմակերպություն՝ ՄԿՈՒ զարգացման ազգային կենտրոն:

Reminder: 2016 regarding the training courses conducted
The order of RA Minister of Education and Science N 1058 of October 29, 2014 approved the "Training procedure for lecturers and industrial training masters of state educational institutions implementing initial vocational (craft) and secondary vocational educational programs".
according to paragraph 13 of which, the director, until January 30 of the given year, submits a list of 20% of the pedagogical workers (position held, contact information) to the training organization, the National VET Development Center.