ՀԱՅ-ՀՈՒՆԱԿԱՆ ՔՈԼԵՋԻ ՏՆՕՐԵՆԸ ՊԱՐԳԵՎԱՏՐՎԵԼ Է ՊԱՏՎՈԳՐՈՎ ՀՀ ԿՐԹՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԳԻՏՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԻ ԿՈՂՄԻՑ
Դեկտեմբերի 1-ը շատ նշանավոր օր էր Երևանի զբոսաշրջության, սպասարկման և սննդի արդյունաբերության հայ-հունական պետական քոլեջի համար։ ՀՀ Կրթության և գիտության նախարարության նախնական/արհեստագործական/և միջին մասնագիտական կրթության վարչության մասնագիտական կրթության և ուսուցման բաժնի պետ Ս. Համբարձումյանն անձամբ Կրթության և գիտության նախարարության նախարար Ա.Աշոտյանի անունից պարգևատրեց հայ-հունական քոլեջի տնօրեն Ա.Վարդանյանին իր երկարամյա մանկավարժական փորձի, գիտության և կրթության ոլորտում բազմաթիվ ներդրումների, ինչպես նաև որպես տնօրեն սեփական պարտականությունները մշտապես նվիրվածությամբ և պարտաճանաչությամբ կատարելու կապակցությամբ:
Ա.Վարդանյանը, սկսելով իր բուռն աշխատանքային գործունեությունը որպես դասախոս, շատ հաջողություններ է գրանցել և բարձրացել կարիերայի սանդուղքով, ինչի շնորհիվ արդեն տաս տարի է, ինչ ղեկավարում է հայ-հունական քոլեջը:
Վարելով նաև արտաքին քաղաքականություն՝ շատ հաջողություններ է գրանցել և նվաճումներ ունեցել նաև եվրոպական կրթական համակարգին ինտեգրվելու ասպարեզում, որի արդյունքում արդեն շատ վաղուց հայ-հունական քոլեջը համագործակցում է մոտ 20 արտասահմանյան ուսումնական հաստատությունների հետ (ԲՈՒՀ-եր և քոլեջներ)՝ իր ուսանողներին տալով արտասահմանում մասնագիտական պրակտիկա անցկացնելու ,այդ թվում նաև կրթությունը շարունակելու լայն հնարավորություններ:
Հայ-հունական քոլեջի տնօրենը, իր հերթին շնորհակալություն հայտնեց ՀՀ ԿԳ նախարարության նախնական/արհեստագործական/և միջին մասնագիտական կրթության վարչությանը և Նախարար Ա.Աշոտյանին, ավելացնելով, որ այդ պատվոգիրը շատ պարտավորեցնող է իր համար և որ նա շարունակելու է ջանք ու եռանդ չխնայել հայ-հունական քոլեջի զարգացման և կրթության բարելավման համար:

THE DIRECTOR OF THE ARMENIAN-GREEK COLLEGE WAS AWARDED BY THE RA MINISTER OF EDUCATION AND SCIENCE
December 1 was a very significant day for the Armenian-Greek State College of Tourism, Service and Food Industry in Yerevan. S. Head of the Department of Vocational Education and Training of the Department of Primary/Vocational/and Secondary Vocational Education of the RA Ministry of Education and Science. On behalf of the Minister of Education and Science, A. Ashotyan, Hambardzumyan personally awarded the director of the Armenian-Greek College, A. Vardanyan, for his many years of pedagogical experience, many investments in the field of science and education, as well as for always fulfilling his duties as a director with dedication and duty.
A.Vardanyan, starting his busy work as a lecturer, achieved many successes and climbed the career ladder, thanks to which he has been leading the Armenian-Greek college for ten years.
Conducting foreign policy, it has also achieved many successes and achievements in the field of integration into the European education system, as a result of which the Armenian-Greek College has been cooperating with about 20 foreign educational institutions (universities and colleges) for a long time, giving its students professional practice abroad. wide opportunities to spend, including continuing education.
The director of the Armenian-Greek College, in his turn, thanked the Department of Primary/Vocational/and Secondary Vocational Education of the RA Ministry of Education and Culture and Minister A. Ashotyan, adding that this diploma is very binding for him and that he will continue to spare no effort and energy for the Armenian-Greek for the development of the college and the improvement of education.