«Հայ-հունական պետական քոլեջ»ի պատվիրակությունը մասնակցում է համաժողովի Միջերկրական Ծովում
2011 թվականից անդամակցելով զբոսաշրջային և հյուրանոցային քոլեջների եւվրոպական ասոցիացիային` քոլեջն իր մշտական ներկայությունն է դրսևորել ասոցիացիայի կողմից կազմակերպված միջոցառումներին՝ ՄԿՈՒ համակարգի ուսանողների համար կազմակերպված մրցույթներին, տարեկան համաժողովներին, քննարկումներին:
2013թ. նոյեմբերի 10-15-ը կայացավ զբոսաշրջային և հյուրանոցային քոլեջների եւվրոպական ասոցիացիայի 25-րդ տարեկան համաժողովը, որը կազմակերպվել էր Միջերկրական Ծովում՝ Կոստա Մեդիտերանիա նավում:
Համաժողովին մասնակցում էր նաև քոլեջի 15 հոգանոց պատվիրակությունը՝ տնօրեն Արթուր Վարդանյանի գլխավորությամբ: Քոլեջի վարչական եւ դասախոսական կազմի ներկայացուցիչներից բացի պատվիրակության կազմում էին Բերդի պետական քոլեջի եւ «Գրիգորիս» բժշկա-հումանիտար քոլեջի տնօրենները, ինչպես նաեւ ՀՀ այլ ուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչներ:
Տնօրեն Ա.Վարդանյանը՝ որպես ազգային պատվիրակության ներկայացուցիչ, մասնակցեց ասոցիացիայի գլխավոր ասամբլեայի և գործադիր խորհրդի նիստերին, որտեղ կայացան ասամբլեայի նախագահի նոր ընտրություններ, քննարկվեց եւ հաստատվեց 2014 թ. միջոցառումների ծրագիրն ու գործողությունների պլանը:
Պատվիրակությունը նաև ներկա գտնվեց ասոցիացիայի կողմից կազմակեպված խոհարարության, հյուրանոցային գործի, զբոսաշրջության և գինու համտեսման ուսանողների մրցույթին:

The delegation of "Armenian-Greek State College" participates in the conference in the Mediterranean Sea
Having been a member of the European Association of Tourism and Hotel Colleges since 2011, the college has shown its constant presence at the events organized by the association, at competitions organized for VET students, annual conferences, and discussions.
2013 The 25th Annual Conference of the European Association of Tourism and Hotel Colleges took place on November 10-15, which was organized in the Mediterranean Sea on board the Costa Mediterranean.
A 15-member delegation of the college, headed by director Artur Vardanyan, also participated in the conference. In addition to the representatives of the administrative and teaching staff of the college, the delegation included the directors of the Berdi State College and "Grigoris" medical-humanitarian college, as well as representatives of other educational institutions of the Republic of Armenia.
Director A. Vardanyan, as a representative of the national delegation, participated in the sessions of the main assembly and the executive board of the association, where new elections of the president of the assembly were held, discussed and approved in 2014. event program and action plan.
The delegation also attended the cooking, hospitality, tourism and wine tasting students' competition organized by the association.