Հայաստանում կարիերայի ուղղորդման համակարգի զարգացում
Հոկտեմբերի 11-ին, «Գլոբալ զարգացումներ» հիմնադրամը՝ համագործակցելով ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության, ինչպես նաև Մասնագիտական կողմնորոշման մեթոդական կենտրոնի (ՄԿՄԿ) հետ, Եվրոպական կրթական հիմնադրամի (ԵԿՀ) աջակցությամբ Երևանի «Էլիտ Պլազա» բիզնես կենտրոնում կազմակերպեց «Հայաստանում կարիերայի ուղղորդման համակարգի զարգացում. ուսումնառություն Եվրոպական քաղաքականությունից և փորձից» թեմայով համաժողով:
Համաժողովին մասնակցեցին Հայաստանում Եվրամիության պատվիրակության, ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության, ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության, Զբաղվածության պետական գործակալության և դրա տարածքային կենտրոնների ներկայացուցիչներ, ուսումնական հաստատությունների տնօրեններ և այդ հաստատությունների կարերայի ուղղորդման խորհրդատուներ, ինչպես նաև սոցիալական գործընկեր կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ և այլ շահագրգիռ կողմեր:
Միջոցառմանը մասնակցում էին նաև միջազգային փորձագետներ, որոնք իրենց ներկայացրեցին եվրոպական փորձը, ինչպես նաև արդի մարտահրավերները կարիերայի ուղղորդման համակարգման և համագործակցության գործընթացներում:

Development of career guidance system in Armenia
On October 11, the "Global Developments" Foundation, in cooperation with the RA Ministry of Education and Science, as well as the Vocational Orientation Methodological Center (VOC), with the support of the European Educational Fund (EFU), organized "Development of a career guidance system in Armenia" in Yerevan's "Elite Plaza" business center. . conference on learning from European policy and experience.
Representatives of the Delegation of the European Union to Armenia, the Ministry of Education and Science of the Republic of Armenia, the Ministry of Labor and Social Affairs of the Republic of Armenia, the State Employment Agency and its territorial centers, directors of educational institutions and career guidance counselors of these institutions, as well as representatives of social partner organizations and other interested parties participated in the conference.
The event was also attended by international experts who presented the European experience, as well as the current challenges in career guidance coordination and cooperation processes.