Մարտի 25-ին Մոսկվայի կառավարման Սկոլկովո դպրոցում կայացավ մասնագիտական կրթության ոլորտի ղեկավարների վերապատրաստման նոր գործիքի` միջին մասնագիտական կրթության հաստատության կառավարման համակարգչային սիմուլյատորի, քննությանը և փորձարկմանը նվիրված միջազգային համաժողով:
Միջին մասնագիտական կրթության հաստատության կառավարման համակարգչային սիմուլյատոր ինտերակտիվ դասընթացը մշակվել է Սկոլկովոյի Կրթության մշակման կենտրոնի (SEDeC) կողմից` բիզնես – դպրոց և Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության միջազգային համագործակցության ծրագրի շրջանակներում` ՄԿՈՒ համակարգերի ամրապնդման և ԱՊՀ երկրներում, Ասիայում և Մերձավոր Արևելքում աշխատանքային շուկաների խթանման նպատակով:
Սեմինարին մասնակցում էին Հայաստանի, Ռուսաստանի, Ղրղզստանի, Տաջիկստանի և Վիետնամի ՄԿՈՒ ոլորտի ներկայացուցիչներ, գործատուներ, ինչպես նաև ռուսական և միջազգային փորձագետներ:

Conference in Skolkovo, Moscow School of Management
On March 25, an international conference on the computer simulator of the secondary vocational education institution, the computer simulator, test and testing of the secondary vocational education facility was held at the Moscow School of Management.
The computer simulation interactive course for the management of a secondary vocational education institution was developed by the Education Development Center (SEDeC) in Skolkovo within the framework of the business-school and international cooperation program of the International Labor Organization with the aim of strengthening VET systems and promoting labor markets in the CIS countries, Asia and the Middle East.
The seminar was attended by representatives of Armenia, Russia, Kyrgyzstan, Tajikistan and Vietnam, as well as Russian and international experts.