Լույս է տեսել «Մասնագիտական կրթություն և ուսուցում» հանդեսի հերթական համարը
Լույս է տեսել «Մասնագիտական կրթություն և ուսուցում» հանդեսի հերթական համարը, որտեղ այս անգամ տեղ են գտել հարցազրույցներ. ԿԳ փոխնախարար Մանուկ Մկրտչյանը խոսել է ՄԿՈՒ ոլորտի առաջիկա ծրագրերի վերաբերյալ, իսկ ՄԿՈՒ զարգացման ազգային կենտրոնի բաժինների ղեկավարները ներկայացրել են իրենց կատարած աշխատանքները:
Մեծ կարևորություն է տրվել 2013 թվականին Գերմանիայի Լայպցիգ քաղաքում կայանալիք «Համաշխարհային հմտություններ» միջազգային մրցույթի նախնական փուլին` «Հայաստանի հմտություններ» մրցույթի շրջանակներում իրականացված միջոցառումներին:
«Միջազգային համագործակցություն» խորագրի հյուրն այս անգամ գերմանական GIZ կազմակերպությունն է. ներկայացված է հարցազրույց հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Իրինա Քաուշի հետ:
«Միջազգային փորձ» խորագրիրն ամփոփում է Կանադայի և Շվեդիայի կրթական համակարգերը, «Սոցիալական գործընկերություն» բաժնում Աշխատանքի և սոցիալական հետազոտությունների ազգային ինստիտուտի և ՄԿՈՒԶԱԿ-ի համագործակցության մասին է:
«Մարզային խճանկարն» ընդգրկել է Կոտայքի մարզը, իսկ «Մասնագիտական կողմնորոշում» խորագրում խոսվում է ռադիոէլեկտրոնիկա և հրուշակագործ մասնագիտությունների մասին:
«Մեր շրջանավարտներ» և «Վարպետաց անկյունը» բաժիններում նույպես կարելի է գտնել հետաքրքրական նյութեր, իսկ հանդեսի վերջում ՄԿՈՒ ոլորտին վերաբերող ձեռնարկներն են, որոնք հրատարակվել են 2013թ. ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի շրջանակում:
Երեք հարյուր օրինակով հրատարակված ամսագիրն անվճար բաշխվում է ՄԿՈՒ հաստատություններին, սոցիալական և միջազգային գործընկերներին:

Another issue of "Vocational Education and Training" magazine has been published
Another issue of "Professional Education and Training" magazine has been published, this time there are interviews. Deputy Minister of Education and Culture Manuk Mkrtchyan spoke about the upcoming programs of the VET sector, and the department heads of the National Center for VET Development presented their work.
Great importance was attached to the preliminary stage of the "World Skills" international competition to be held in Leipzig, Germany in 2013, to the activities carried out within the framework of the "Armenia Skills" competition.
"International Cooperation" This time, the guest of the title is the German GIZ organization. an interview with the head of the Armenian office, Irina Kaush, is presented.
"International experience" The title summarizes the education systems of Canada and Sweden. "Social Partnership" in the section is about the cooperation of the National Institute of Labor and Social Research and the National Institute of Labor and Social Research.
"Sports Mosaic" included the Kotayk region, and "Professional orientation" the title talks about radio electronics and confectionary professions.
"Our graduates" and: "Master's Corner" interesting materials can also be found in the sections, and at the end of the magazine are manuals related to VET sector, which were published in 2013. Within the framework of the United Nations Development Program.
Published in three hundred copies, the magazine is distributed free of charge to VET institutions, social and international partners.