Երևանի տարածաշրջանային թիվ 1 պետական քոլեջի «Գաուդեամուս» թատրոնը հյուրընկալվեց Լոռու մարզում
Երևանի տարածաշրջանային թիվ 1 պետական քոլեջի «Գաուդեամուս» թատրոնը հոկտեմբերի 11-ին մասնակցեց «Թատերական Լոռի» փառատոնին:
Վանաձորի Շարլ Ազնավուրի անվան մշակույթի տանը ներկայացվեց Խուան Խոսե Ալոնսո Միլանի «Ցիանակալիում… կաթով կամ առանց կաթի» ներկայացումը:
Ներկայացմանը մասնակցում էին Քոլեջի ուսանողները և շրջանավարտները:
«Թատերական Լոռին» մեծ խանդավառությամբ ընդունեց ներկայացումը:
Սա «Գաուդեամուս» թատրոնի արդեն երկրորդ փառատոնն է, որտեղ իր մասնակցությունն է ունենում: «Արտ Ֆեստ» միջազգային փառատոնում Կլոդ Մանյեի «Օսկար» ներկայացումը թատրոնին բերեց «Լավագույն երիտասարդ դերասան» մրցանակը, որին արժանացավ Հովհաննես Մեժլումյանը, ով այսօր իր պարտքն է կատարում Հայոց բանակում:

"Gaudeamus" Theater of Yerevan Regional State College No. 1 was hosted in Lori Marz
"Gaudeamus" Theater of Yerevan Regional State College No. 1 participated in the "Theatrical Lori" festival on October 11.
Juan Jose Alonso Milan's performance "Cyanpotassium... with milk or without milk" was presented at Charles Aznavour House of Culture in Vanadzor.
The performance was attended by students and alumni of the College.
"Theatrical Lori" received the performance with great enthusiasm.
This is already the second festival of the "Gaudemaus" theater, in which he participates. At the "Art Fest" international festival, Claude Magnier's "Oscar" performance brought the theater the "Best Young Actor" award, which was awarded to Hovhannes Mezhlumyan, who is currently serving his duty in the Armenian Army.