Ավարտվեց «Հայաստանի հմտություններ» ազգային մրցույթը
Նոյեմբերի 22-23-ը կայացավ «Հայաստանի հմտություններ» ազգային մրցույթը երեք մասնագիտությունների գծով՝ ոսկերչություն, նորաձևություն, խոհարարություն: Մրցույթում հաղթող ճանաչված ուսանողները կմասնակցեն «Համաշխարհային հմտություններ» մրցույթին:
Նոյեմբերի 25-ին Էրեբունի պլազայում կազմակերպվել էր մրցույթի հաղթողների պարգևատրման արարողությունը, որի մասնակիցներին ողջունել և հաղթողներին պարգևներ է հանձնել ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը:
Հրավիրված էին նաև բազմաթիվ հյուրեր, այդ թվում գործատուներ, ՄԿՈՒ ուսումնական հաստատությունների, հասարակական և միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, ուսանողներ:
Արարողության ավարտից հետո ներկաները հնարավորություն ստացան ծանոթանալու ՄԿՈՒ հաստատությունների ուսանողների ձեռքի աշխատանքների ցուցադրությանը:

The national competition "Skills of Armenia" has ended
On November 22-23, the "Skills of Armenia" national competition was held in three specialties: jewelry, fashion, cooking. The winning students will participate in the "Global Skills" competition.
On November 25, the awarding ceremony of the competition winners was organized in Erebuni Plaza, where the participants were welcomed and the winners were awarded by the RA Minister of Education and Science, Armen Ashotyan.
Many guests were also invited, including employers, representatives of VET educational institutions, public and international organizations, students.
After the ceremony, the attendees had the opportunity to get acquainted with the exhibition of handicrafts of students of VET institutions.