Ապրիլյան տոները Հայ-հունական պետական քոլեջում
Ապրիլին Երևանի զբոսաշրջության, սպասարկման և սննդի արդյունաբերության հայ-հունական պետական քոլեջում տեղի ունեցավ Սուրբ Զատիկին և Մայրության ու գեղեցկության տոնին նվիրված միջոցառում:
Միջոցառմանը ներկա էին Հունաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Իոաննիս Տայիսը, ՀՀ ԿԳ Նախարարության աշխատակիցներ և քոլեջի սոցիալական գործընկերներ:
Միջոցառումը մեկնարկեց քոլեջի ուսանողների կազմակերպած բաց դասով, որի ըանթացքում «Հայ խոհարարական ավանդույթների զարգացման և պահպանման» հասարակական կազմակերպության նախագահ Սեդրակ Մամուլյանը հանդես եկավ պատմական ակնարկով, այնուհետև հայ-հունական քոլեջի ուսանողները հյուրերին ներկայացրեցին Զատիկի ուտեստները և մեջբերումներ կատարեցին Աստվածաշնչից:
Օրվա երկրորդ կեսին քոլեջի աշխատակիցները, ուսանողները և հյուրերը քոլեջի դահլիճում ներկա գտնվեցին մայրության և գեղեցկության տոնին նվիրված համերգին: Ելույթ ունեցան մի շարք պարի խմբեր, երգիչներ և դերասաններ՝ Ջուլիետա Բաբայանը, Մարգարիտա Խաչատրյանը, Արայիկ Համբարձումյանը և այլոք:

In April, the Armenian-Greek State College of Tourism, Service and Food Industry in Yerevan hosted an event dedicated to Easter and Motherhood and Beauty Day.
The event was attended by the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Greece Ioannis Tais, employees of the RA Ministry of Internal Affairs and social partners of the college.
The event started with an open class organized by college students, during which Sedrak Mamulyan, the president of the "Development and Preservation of Armenian Culinary Traditions" NGO, gave a historical overview, then the students of the Armenian-Greek College presented Easter dishes to the guests and quoted from the Bible.
In the second half of the day, college employees, students and guests attended a concert dedicated to motherhood and beauty day in the college hall. A number of dance groups, singers and actors performed: Julieta Babayan, Margarita Khachatryan, Arayik Hambardzumyan and others.