Սուրբ ծնունդը Եվրոպայում 2019
Այս տարի ևս ավարտվեց «Սուրբ Ծնունդը Եվրոպայում» ամենամյա երիտասարդական-մշակութային ծրագիրը, որը կայացավ Իսպանիայի Թագավորությունում՝ Բարսելոնայում, ս/թ դեկտեմբերի 1-6-ը:
Ծրագրին մասնակցեցին աշխարհի շուրջ 30 երկրներից ՄԿՈՒ հաստատությունների պատվիրակություններ, իսկ Հայաստանի Հանրապետությունից՝ Երևանի հայ-հունական պետական քոլեջը: Ծրագիրն իրագործվեց «Երևանի զբոսաշրջության, սպասարկման և սննդի արդյունաբերության հայ-հունական պետական քոլեջ» ՊՈԱԿ-ի և AEHT-ի (Եվրոպական հյուրանոցային և զբոսաշրջային քոլեջների ասոցացիա), Erasmus+ի միջև միջազգային համագործակցության շրջանակներում: Քոլեջից մեկնեց պատվիրակություն, որի կազմում ընդգրկված էին 1 դասախոս և 4 տարբեր մասնագիտությունների և կուրսերի ուսանողներ, որոնք ընտրվել էին սեփական դիմումների և հարցազրույցի հիման վրա:
Քոլեջի պատվիրակությունն ըստ արժանվույն Եվրոպային ներկայացրեց հայկական սուրբծննդյան ավանդույթները, ուտեստները և, առհասարակ, հայկական մշակույթը:

Christmas in Europe 2019
This year, the annual youth-cultural program "Christmas in Europe", which took place in the Kingdom of Spain, Barcelona, ​​on December 1-6, ended.
Delegations of VET institutions from around 30 countries of the world, and from the Republic of Armenia, Yerevan Armenian-Greek State College participated in the program. The project was implemented within the framework of international cooperation between "Yerevan Armenian-Greek State College of Tourism, Service and Food Industry" SNOC and AEHT (Association of European Hotel and Tourism Colleges), Erasmus+. A delegation including 1 lecturer and 4 students of different majors and courses, who were selected based on their applications and interviews, left the college.
The delegation of the college presented the Armenian Christmas traditions, dishes and, in general, the Armenian culture to Europe.