“Էլեկտրոնային ուսուցման ներածություն” առցանց դասընթացի նպատակն է ՄԿՈՒ ղեկավարներին և դասավանդողներին ծանոթացնել էլ. ուսուցմանը: Այն կարող է նաև ուղեցույց հանդիսանալ աշխատանքային միջավայրում կիրառելու նպատակով: Անկախ նրանից, թե որտեղ եք աշխատում՝ նախարարությունում, միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատությունում (ՄԿՈՒՀ), հասարակական կազմակերպությունում (ՀԿ) կամ ինքնազբաղ եք, էլ. ուսուցումը կնպաստի Ձեր մասնագիտական զարգացմանը:
Առցանց դասընթացը կենտրոնանում է էլ. ուսուցման լուծումների վրա, որոնք արդյունավետ կերպով կարող են կիրառվել մասնագիտական կրթության և ուսուցման ոլորտում (ՄԿՈՒ)՝ օգտագործելով առկա տեխնոլոգիական հնարավորությունները: Այն մշակված է ԳՄՀԸ-ի կողմից իրականացված eAST (էլ. ուսուցման կիրառման հմտությունների փոխանցում) Կենտրոնական Ասիայում և eLDI (էլ. ուսուցման զարգացում և իրականացում) Հարավ Կովկասյան տարածաշրջանում ծրագրերի մոդուլների հիման վրա:
Այն մատնանշում է ՄԿՈՒ ոլորտում կրթական տեղեկատվական տեխնոլոգիաների օգտագործման կարևորությունը և ներկայացնում է որոշ կրթական կազմակերպությունների կողմից էլ.ուսուցման իրականացման փորձը: Էլ. ուսուցման ներկայացված բաղադրիչները և քայլերը հնարավորություն կտան բավականաչափ տեղեկություն ստանալուն և կնպաստեն էլեկտրոնային ուսուցման գործընթաց սկսելու վերաբերյալ որոշումների կայացմանը:
Առցանց դասընթացը մշակվել է Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության (ԳՄՀԸ/GIZ) կողմից և Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության տնտեսական համագործակցության և զարգացման նախարարության (BMZ) պատվիրակմամբ իրականացվող «Մասնավոր հատվածի զարգացումը Հարավային Կովկասում» ծրագրի աջակցությամբ:
“Էլեկտրոնային ուսուցման ներածություն” առցանց դասընթացին մասնակցությունն անվճար է: Այն կմեկնարկի յուրաքանչյուր ամսվա չորրորդ օրը: Մասնակցության համար Ձեզ անհրաժեշտ է գրանցվել հեռավար ուսուցման համակարգում, այնուհետև Ձեր էլ.փոստին կուղարկվի մասնակցության հրավեր:

The purpose of the "Introduction to Electronic Learning" online course is to familiarize VET leaders and teachers with e-learning. to learning. It can also serve as a guide for application in the workplace. Regardless of where you work - in a ministry, a secondary vocational education institution (VSE), a non-governmental organization (NGO) or self-employed, e-mail training will contribute to your professional development.
The online course focuses on e. on learning solutions that can be effectively applied in vocational education and training (VET) using available technological capabilities. It is developed on the basis of the modules of the eAST (e-Learning Application Skills Transfer) in Central Asia and eLDI (e-Learning Development and Implementation) in the South Caucasus region, carried out by the MRC.
It points out the importance of using educational information technologies in the field of VET and presents the experience of some educational organizations in the implementation of e-learning. Email The presented learning components and steps will enable you to get enough information and help you make decisions about starting an e-learning process.
The online course was developed by the German Society for International Cooperation (GIZ) and with the support of the "Development of the Private Sector in the South Caucasus" program implemented by the Ministry of Economic Cooperation and Development of the Federal Republic of Germany (BMZ).
Participation in the "Introduction to E-Learning" online course is free. It will start on the fourth day of every month. You need to register to participate distance learning system, then an invitation to participate will be sent to your email.