ETF որակի ապահովման ֆորումը «Աշխատանքին միտված ձևավորող գնահատման որակի ապահովում» խորագրով
«Աշխատանքին միտված ձևավորող գնահատման որակի ապահովում» խորագրով ֆորումի ամփոփմանը մասնակցում էին ՀՀ ԿԳՄՍՆ, ՈԱԱԿ և պետական ու ոչ պետական քոլեջների ներկայացուցիչները։
ETF — European Training Foundation -ի անդամ երկրների փորձագետներն այսօր ամփոփեցին մայիսի 21-23-ը տեղի ունեցած ՀՀ ՄԿՈՒ համակարգի արտաքին գործընկերային գնահատումը և բարելավման խորհրդատվություններ ներկայացրին
Եզրափակիչ հանդիպման ընթացքում Իսրայելը և Վրաստանը ներկայացնող փորձագետները ՈԱԱԿ առաջարկով լրացուցիչ զեկույցներով ներկայացրին իրենց ՄԿՈՒ համակարգի անցած ճանապարհը և ձևավորող գնահատման կիրառման փորձը։

ETF Quality Assurance Forum on Quality Assurance for Work-Oriented Formative Assessment
The summation of the forum entitled "Ensuring the quality of work-oriented formative assessment" was attended by the representatives of the RA KGSMSN, NAAC and state and non-state colleges.
ETF — European Training Foundation The experts of the member countries today summarized the external partner assessment of the VET system of RA held on May 21-23 and presented advice for improvement.
During the final meeting, the experts representing Israel and Georgia presented additional reports on the progress of their VET system and the experience of using formative assessment with the proposal of the National Academy of Sciences.