ՎԵՐԱՊԱՏՐԱՍՏՈՒՄՆԵՐ ՖՐԱՆՍԻԱԿԱՆ «ԳՐԵՖ» ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՁԵՌՆՈՒԹՅԱՄԲ
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության և Ֆրանսիական «ԳՐԵՖ» (դասավանդողներ առանց սահմանների) կազմակերպության համագործակցության շրջանակներում 2014 թվականի մարտի 17-21-ը Երևանի տարածաշրջանային թիվ 2 պետական քոլեջում խոհարարական տեխնոլոգիայի վերաբերյալ ուսումնառության նյութեր ստեղծելու նպատակով կգործի աշխատանքային խումբ, որում կընդգրկվեն մի շարք քոլեջների և ուսումնարանների խոհարարության դասախոսներ :
Վերջիններս արդեն իսկ մասնակցել են «ԳՐԵՖ»-ի կողմից կազմակերված վերապատրաստումների առաջին 2 փուլերին`վարպետության դասեր և պրակտիկա Հայաստանի լավագույն ռեստորաններից մեկում:
Վերապատրաստումների այս երրորդ փուլում աշխատանքային խումբը կսեղծի ուսումնառության նյութեր` հիմնվելով արդեն գոյություն ունեցող դասագրքերի և ձեռնարկների, համապատասխան չափորոշիչներով նախատեսված մոդուլների, ինչպես նաև ֆրանսիական դասագրքերի և տեսաժապավենների վրա:
Ստեղծված բոլոր նյութերը կտեղադրվեն ՄԿՈւԶԱԿ-ի կայքում և այդպիսով հասանելի կլինեն բոլոր շահառուների համար:

RENOVATIONS AT THE INITIATIVE OF THE FRENCH "GREF" ORGANIZATION
Within the framework of the cooperation of the RA Ministry of Education and Science and the French "GREF" (Teachers Without Borders) organization, on March 17-21, 2014, a working group will operate in Yerevan Regional State College No. 2 to create study materials on culinary technology, which will include a number of colleges and universities. cooking professors.
The latter have already participated in the first 2 rounds of training organized by "GREF" - master classes and practice in one of the best restaurants in Armenia.
In this third phase of training, the working group will create learning materials based on already existing textbooks and manuals, standardized modules, as well as French textbooks and videotapes.
All the materials created will be posted on the website of the ICRC and thus will be available to all beneficiaries.