«Սուրբ Ծնունդը Եվրոպայում» 2015 Լյուքսեմբուրգ
Երևանի զբոսաշրջության, սպասարկման և սննդի արդյունաբերության հայ-հունական պետական քոլեջի և Հյուրանոցային ու տուրիզմի դպրոցների եվրոպական ասոցացիայի (AEHT) միջև համագործակցության շրջանակներում 2015 թվականի դեկտեմբերի 2-ից 8-ը հայ-հունական քոլեջի երկու աշխատակից և երեք ուսանող մասնակցեցին «Սուրբ Ծնունդը Եվրոպայում» 2015 ամենամյա մշակութային ծրագրին, որն այս տարի տեղի ունեցավ Լյուքսեմբուրգում: Քոլեջի սաներն ներկայացրեցին, թե ինչպես է նշվում Սուրբ Ծնունդը Հայաստանում, պատրաստեցին և հյուրասիրեցին հայկական ավանդական ուտեստներ, ելույթ ունեցան հայկական տարազներով և ազգային պարով:
Հայաստանն առաջին անգամ մասնակցել է «Սուրբ Ծնունդը Եվրոպայում» միջոցառմանը 2014 թվականին Սլովակիայում: «Սուրբ Ծնունդը Եվրոպայում» ծրագրի նպատակն է միջմշակութային հաղորդակցությունը և տարբեր երկրների Սուրբ ծննդյան ավանդույթների ու սովորույթների ներկայացումը:
«Սուրբ Ծնունդը Եվրոպայում» ծրագիրն իր տեսակով եզակի է Հյուրանոցային ու տուրիզմի դպրոցների եվրոպական ասոցացիայի (AEHT) կողմից կազմակերպվող բազմաթիվ միջոցառումների մեջ:

"Christmas in Europe" 2015 Luxembourg
Within the framework of cooperation between Yerevan Armenian-Greek State College of Tourism, Service and Food Industry and European Association of Hotel and Tourism Schools (AEHT), from December 2 to 8, 2015, two employees and three students of Armenian-Greek College participated in "Christmas in Europe" 2015 to the annual cultural program that took place this year in Luxembourg. College students presented how Christmas is celebrated in Armenia, prepared and served traditional Armenian dishes, performed in Armenian costumes and national dance.
Armenia participated in the "Christmas in Europe" event for the first time in 2014 in Slovakia. The goal of the "Christmas in Europe" program is cross-cultural communication and presentation of Christmas traditions and customs of different countries.
The "Christmas in Europe" program is unique among the many events organized by the European Association of Hotels and Tourism Schools (AEHT).