Գերազանցությամբ ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի աշխարհագրական ֆակուլտետը:
1993 թ-ից աշխատել է ՀՀ ԿԳ նախարարության Մանկավարժական գիտությունների գիտահետազոտական ինստիտուտում որպես գիտաշխատող:
1995-2005 թթ դասավանդել է Ֆինանսական ակադեմիայում, 2005 թ-ից առ այսօր՝ Ճգնաժամային կառավարման ակադեմիայում:
1996-ից մինչև 2011թ-ի դեկտեմբեր աշխատել է ՀՀ ԿԳ նախարարությունում` տարբեր պաշտոններում: 2009թ-ից զբաղեցրել է նախարարության Նախնական (արհեստագործական) և միջին մասնագիտական կրթության վարչության Մասնագիտական կրթության և ուսուցման քաղաքականության մշակման և ռազմավարության բաժնի պետի պաշտոնը:
2011 թ-ի դեկտեմբերից զբաղեցնում է ՄԿՈՒԶԱԿ-ի տնօրենի պաշտոնը:
Աշխատանքային գործունեության ընթացքում բազմաթիվ միջազգային կառույցներում` ETF, UNDP, DFID, IREX և այլն, հանդես է եկել որպես նախարարության փորձագետ:
Հեղինակ է 15 գիտական հոդվածների, մեթոդական ձեռնարկների, ուսումնական ծրագրերի և այլն:
ԱՇՈՏ ՍԱՀՐԱԴՅԱՆ
Կենտրոնի տնօրենի տեղակալ
Ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի տնտեսագիտական ֆակուլտետը, որակավորումը` տնտեսագետ: Աշխատել է Վանաձորի պետական տեխնոլոգիական քոլեջում. սկզբում որպես էկոնոմիկայի դասատու, ապա` տնօրենի տեղակալ ուսումնական աշխատանքերի գծով, վերջին 17 տարիներին` տնօրեն :
2008թ.-ից առ այսօր Կրթության ազգային ինստիտուտի Մասնագիտական կրթության և ուսուցման զարգացման ազգային կենտրոնի /ՄԿՈՒԶԱԿ / տնօրենի տեղակալն է:
Փորձագիտական գործունեություն
2005թ. Միջին մասնագիտական կրթության «Հագուստի պատրաստման տեխնոլոգիա» մասնագիտության համար մոդուլային ուսումնական պլան և ծրագրեր մշակող աշխատանքային խմբի ղեկավար :
2006թ. Միջին մասնագիտական կրթության «Հագուստի պատրաստման տեխնոլոգիա» մասնագիտության վերլուծության աշխատանքային խմբի փորձագետ, խմբի ղեկավար :
2006թ. Միջին մասնագիտական կրթության «Հագուստի մոդելավորում և նախագծում» մասնագիտության համար մոդուլային ուսումնական պլան և ծրագրեր մշակող աշխատանքային խմբի ղեկավար :
2008թ. «Արհեստագործական կրթություն ուսման թեթև և միջին դժվարություններ ունեցող երիտասարդների համար» փորձագիտական խմբի փորձագետն և ծրագրեր մշակող աշխատանքային խմբի ղեկավար:

Director of the center
Since 1993, he worked as a researcher at the Research Institute of Pedagogical Sciences of the RA Ministry of Education.
From 1995 to 2005, he taught at the Financial Academy, from 2005 to now at the Crisis Management Academy.
From 1996 to December 2011, he worked in the RA Ministry of Internal Affairs and Communications in various positions. Since 2009, he has held the position of Head of Vocational Education and Training Policy Development and Strategy Department of the Ministry of Primary (Vocational) and Secondary Vocational Education Department.
Since December 2011, he has held the position of the director of MKUZAK.
During his work, he acted as an expert of the Ministry in many international structures: ETF, UNDP, DFID, IREX, etc.
He is the author of 15 scientific articles, methodological manuals, educational programs, etc.
Ashot Sahradian
Deputy Director of the Center
Graduated from the Faculty of Economics of Yerevan State University, qualified as an economist. Worked at Vanadzor State Technological College. first as an economics teacher, then as a deputy director in charge of educational works, in the last 17 years as a director.
From 2008 to today, he is the deputy director of the National Center for the Development of Vocational Education and Training of the National Institute of Education.
Expert activity
2005 Head of the working group developing a modular curriculum and programs for the "Clothing Making Technology" specialty of secondary vocational education.
2006 Expert, head of the working group of the analysis of the specialty "Clothing manufacturing technology" of secondary vocational education.
2006 Head of the working group developing a modular curriculum and programs for the specialty "Clothing modeling and design" of secondary vocational education.
2008 Expert group "Vocational education for young people with mild and moderate learning difficulties" and head of the working group developing programs.