ՄԿՈՒ զարգացման ազգային կենտրոնի (ՄԿՈՒԶԱԿ) կողմից նախատեսվում է 2022թ. կազմակերպել ՄԿՈՒ ոլորտի համար նախատեսվող ուսումնական ձեռնարկների և ուսումնամեթոդական նյութերի մշակման և հրատարակման աշխատանքներ:
- Հայտում նշվում են ուսումնական նյութի անվանումը, հեղինակը (հեղինակային կազմ), բովանդակության համառոտ նկարագրությունը և առաջարկի հիմնավորումը:
- Դիմում-առաջարկները մինչև սույն թվականի հունվարի 20-ը կարող են ներկայացվել ՄԿՈՒԶԱԿ՝ գրության բնօրինակով կամ էլեկտրոնային հասցեով՝ mkuzakinfo@gmail.com, գրության ստորագրված տարբերակով: (ք.Երևան, Տիգրան Մեծի 67, 3-րդ հարկ, 305 սենյակ, համակարգող` Մարիամ Պետրոսյան):
- ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի հրամանով հաստատվելուց հետո ՄԿՈՒԶԱԿ-ի կողմից կիրականացվեն ուսումնական ձեռնարկների և ուսումնամեթոդական նյութերի ստեղծման և հրատարակման աշխատանքները
- Ուսումնական ձեռնարկներին և ուսումնամեթոդական նյութերին ներկայացվող պահանջները կներկայացվեն ընտրված հեղինակներին` համապատասխան պայմանագրի կնքման ժամանակ:

It is planned by the National VET Development Center (VET Development Center). 2022 to organize development and publication of educational manuals and educational materials for VET sector.
• The application states the name of the educational material, the author (authorship), a brief description of the content and the justification of the proposal.
• Applications-proposals until this year January 20-the can be submitted to MKUZAK in original writing or by e-mail address: [email protected], with the signed version of the note. (Yerevan, Tigran Metsi 67, 3rd floor, room 305, coordinator: Mariam Petrosyan).
• After being approved by the order of the Minister of Education and Culture of the Republic of Armenia, the creation and publication of training manuals and teaching methodical materials will be carried out by MKUZAK.
• The requirements for the training manuals and teaching materials will be presented to the selected authors at the time of signing the relevant contract.