Հունարենի Հանրապետական Օլիմպիադա
Ս. թ. նոյեմբերի 23-ին Վ. Բրյուսովի անվան Երևանի Պետական Լեզվահասարակագիտական Համալսարանում Երևանի «Պոնտի» հունական համայնքի ու հունարենի և հունական մշակույթի կենտրոնի համագործակցությամբ տեղի ունեցավ Նոր հունարենի Հանրապետական Օլիմպիադա, որտեղ առաջին պատվավոր տեղն է զբաղեցրել Երևանի զբոսաշրջության, սպասարկման և սննդի արդյունաբերության հայ-հունական պետական քոլեջի «Սպասարկման կազմակերպում հյուրանոցներում և զբոսաշրջային համալիրներում» մասնագիտության 3-րդ կուրսի ուսանողուհի Սոնա Հակոբյանը:
Մրցույթին մասնակցում էին աշակերտներ, ուսանողներ, հունարեն ուսումնասիրող անձիք:
Օլիմպիադայի քննական մրցույթն իր մեջ ներառում էր հետևյալ հմտությունների ստուգումը՝ ունկնդրում, ընթերցանություն, գրավոր խոսք/A2 մակարդակ:
Հանձնաժողովը կազմված էր 4 անդամից՝
ԵՊԼՀ Հունարենի և հունական մշակույթի կենտրոնի ղեկավար՝ Մարինա Գեորգիադի
ԵՊԼՀ Արտաքին կապերի և միջազգային համագործակցության վարչության պետի տեղակալ՝ Լուսինե Մադոյան
ԵՊՀ դոցենտ, պ.գ.թ. ՝ Լիզա Քարիմյան
Երևանի զբոսաշրջության, սպասարկման և սննդի արդյունաբերության հայ-հունական պետական քոլեջի հունարենի և անգլերենի դասախոս, Միջազգային համագործակցության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պատասխանատու՝ Արփինե Սարգսյան:
Օլիմպիադայի արդյունքների հիման վրա ս.թ. նոյեմբերի 29-ին 1-ին, 2-րդ և 3-րդ տեղերը զբաղեցրած սովորողները պարգևատրվեցին մրցանակներով և գովասանագրերով, ինչպես նաև օլիմպիադայի բոլոր մասնակիցները ստացան հուշանվերներ, իսկ հանձնաժողովի անդամները՝ շնորհակալագրեր:

Greek Republican Olympiad
S. year On November 23, V. At Brusov Yerevan State University of Linguistics and Social Sciences, in cooperation with the Yerevan "Ponti" Greek community and the Greek Language and Greek Culture Center, the Republican Olympiad of New Greek was held, where the first place of honor was taken. Sona Hakobyan, a 3rd year student of the Yerevan Armenian-Greek State College of Tourism, Service and Food Industry majoring in "Organization of Service in Hotels and Tourist Complexes".
Pupils, students, people studying Greek took part in the competition.
The Olympiad exam competition included testing of the following skills: listening, reading, writing/A2 level.
The commission consisted of 4 members:
Head of the Greek Language and Greek Culture Center of YSU, Marina Georgiadi
Lusine Madoyan, Deputy Head of the Department of Foreign Relations and International Cooperation of YSUL
YSU Associate Professor, Ph.D. Lisa Karimyan
Arpine Sargsyan, lecturer of Greek and English, head of International Cooperation and Public Relations Department of Yerevan Armenian-Greek State College of Tourism, Service and Food Industry.
Based on the results of the Olympiad this year on November 29, the students who won the 1st, 2nd and 3rd places were awarded with prizes and commendations, and all participants of the Olympiad received souvenirs, and committee members received certificates of appreciation.