Երևանի ինֆորմատիկայի պետական քոլեջի 13 ուսանողներ ստացան CISCO վկայագրեր
2016թ. ապրիլի 15-ին Գ.Վ.Պլեխանովի անվան Ռուսաստանի տնտեսագիտական համալսարանի Երևանի մասնաճյուղում տեղի ունեցավ “CCNA Discovery 1: Networking for Home and Small Business” դասընթացի փակման հանդիսավոր արարողությունը:
Դասընթացին մասնակցել են Երևանի ինֆորմատիկայի պետական քոլեջի երրորդ և չորրորդ կուրսերի 13 սովորողներ: Հաջողությամբ հաղթահարելով վերը նշված դասընթացը՝ բոլոր սովորողները CISCO ակադեմիայի կողմից ստացան միջազգային վկայագրեր և շնորհակալագրեր:
Դասընթացի տևողությունը երեք ամիս էր, որն անցկացվեց համալսարանում գործող համակարգչային ցանցերի “CISCO” լաբորատորիայում:
Դասընթացի հանդիսավոր փակման արարողությանը մասնակցում էին Հայաստանում ՌԴ դեսպանի խորհրդական Ա.Իվանովը, Երևանի ինֆորմատիկայի պետական քոլեջի տնօրեն Ռ.Աբրահամյանը, Հայաստանում ՌԴ դեսպանատան և քոլեջի այլ աշխատակիցներ:
Նրանք շնորհավորեցին ուսանողներին` դասընթացը բարեհաջող ավարտելու կապակցությամբ, և իրենց շնորհակալական խոսքերն ուղղեցին դասընթացի կազմակերպիչներին` Ռուսաստանի տնտեսագիտական համալսարանի Երևանի մասնաճյուղի տնօրեն Ս.Վարդանյանին և նույն համալսարանի դասախոս` Գ.Գագյանին:

13 students of Yerevan State College of Informatics received CISCO certificates
2016 On April 15, "CCNA Discovery 1" was held at the Yerevan branch of the Russian University of Economics named after G.V. Plekhanov. "Networking for Home and Small Business" course closing ceremony.
13 students of the third and fourth years of the Yerevan State College of Informatics participated in the course. After successfully passing the above course, all the learners received international certificates and certificates of appreciation from CISCO Academy.
The duration of the course was three months, which was held in the "CISCO" laboratory of computer networks operating at the university.
The closing ceremony of the course was attended by A. Ivanov, Advisor to the Russian Ambassador to Armenia, R. Abrahamyan, Director of the Yerevan State College of Informatics, and other employees of the Russian Embassy in Armenia and the college.
They congratulated the students on the successful completion of the course and expressed their thanks to the organizers of the course: S. Vardanyan, director of the Yerevan branch of the Russian University of Economics, and G. Gagyan, a lecturer at the same university.