Գրական երաժշտական երեկո Սյունիքի տարածաշրջանային պետական քոլեջում
Մեծ եղեռնի 100-ամյա տարելիցի շրջանակներում Սյունիքի տարածաշրջանային պետական քոլեջում տեղի ունեցավ «Կոմիտասը՝ աստվածային, ամենահայ» գրական-երաժշտական ցերեկույթ:
Ցերեկույթի ընթացքում քոլեջի դասախոսները և ուսանողները ներկայացրին Կոմիտասի կյանքն ու գործունեությունը, նրա երաժշտական ժառանգությունը:
Կոմիտասի կատարումներից հնչեցին «Հորովել», «Կռունկ», «Մոկած Միրզա» ստեղծագործությունները:
Միջոցառման երկրորդ մասում քոլեջի ուսանողները ներկայացրին «Անլռելի զանգակատուն» պոեմի 10-ը ղողանջները:
Միջոցառմանը ելույթ ունեցան նաև Կապանի N 1 երաժշտական դպրոցի ուսուցիչներից և դպրոցի սաներից մեկը՝ ներկայացնելով Կոմիտասի «Քելեր, ցոլեր», «Դլե յաման» ստեղծագործությունները:

Within the framework of the 100th anniversary of the Genocide, a literary-musical matinee "Comitas: Divine, Most Armenian" was held at Syunik Regional State College.
During the matinee, professors and students of the college presented the life and activities of Komitas, his musical legacy.
Among Komitas's performances, the works "Horovel", "Crane", "Mokets Mirza" were played.
In the second part of the event, the students of the college presented the 10 chimes of the poem "The Silent Bell Tower".
At the event, one of the teachers and one of the students of Kapan Music School N 1 also performed, presenting Komitas' compositions "Keller, zoler", "Dle yaman".