Հաստատվել է 2017/2018 ուսումնական տարվանից պետական կրթական չափորոշիչների փորձարկման և ներդրման նպատակով ընտրված նախնական մասնագիտական (արհեստագործական) և միջին մասնագիտական կրթական ծրագրեր իրականացնող ուսումնական հաստատությունների ցանկը
Հնվ
2016թ. դեկտեմբերին ՀՀ կրթության և գիտության նախարարը հաստատել է 2017/2018 ուսումնական տարվանից նախնական մասնագիտական (արհեստագործական) և միջին մասնագիտական կրթության պետական կրթական չափորոշիչների փորձարկման և ներդրման նպատակով ընտրված նախնական մասնագիտական (արհեստագործական) և միջին մասնագիտական կրթական ծրագրեր իրականացնող ուսումնական հաստատությունների ցանկը:

The list of educational institutions implementing pre-vocational (vocational) and secondary vocational education programs selected for the purpose of testing and implementation of state educational standards from the 2017/2018 academic year has been approved.
2016 in December, the Minister of Education and Science of the Republic of Armenia approved from the 2017/2018 academic year the list of educational institutions implementing pre-vocational (vocational) and secondary vocational education programs selected for the purpose of testing and implementation of the state educational standards of pre-vocational (vocational) and secondary vocational education.